НТА > НОВИНИ > Суспільство > Серія псевдозамінувань в Україні є елементом гібридної агресії Москви – СБУ

Серія псевдозамінувань в Україні є елементом гібридної агресії Москви – СБУ

Фейкові повідомлення про замінування надходять із тимчасово непідконтрольної території України або з Російської Федерації

183

У Департаменті комунікації МВС України повідомили, що з початку року надійшло 339 повідомлень про замінування, та всі вони були неправдивими. Такі повідомлення надходять із тимчасово непідконтрольної території України або з Російської Федерації та є нічим іншим як елементом гібридної агресії та спланованою інформаційною операцією.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці ДСНС України.

«Серія псевдозамінувань є нічим іншим як елементом гібридної агресії та спланованою інформаційною операцією. Мета цього інформаційного-тероризму – тримати українців в напрузі та вселити невпевненість у власній безпеці, і зробити це не так терористичним актом, як можливістю, що подібне може статися. Тому головне – зберігати спокій.

Ми знаємо, що псевдоповідомлення про замінування надходять із тимчасово непідконтрольної території України або з Російської Федерації», – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці зазначають, що початок 2022 року став справжнім випробуванням не лише для правоохоронних органів, які негайно реагують на всі такі повідомлення, а й для учнів, батьків і педагогічних колективів освітніх закладів.

«Лише з початку 2022 року надійшло 339 повідомлень про замінування, з них 306 повідомлень надійшло електронною поштою, 27 – телефоном і 6 – особисто або поштою. І це половина всіх таких повідомлень, отриманих за весь 2021 рік», – йдеться у повідомленні.

У ДСНС України наголошують, що правоохоронці реагували на всі повідомлення про мінування: вони перевірили – 3 183 об’єктів. І жодне з таких повідомлень жодного разу не було правдивим. Проте, органи поліції й надалі продовжують реагують на кожну інформацію та разом з відповідними адміністраціями проводять перевірку об’єктів.

Також правоохоронці нагадують, що неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності згідно зі статею 259 Кримінального Кодексу України карається позбавленням волі на строк від двох до восьми років.

В Україні сьогодні, 21 січня, “вибуховий серіал” продовжується. Наразі правоохоронці проводять перевірку повідомлення про замінування всіх міських шкіл у Києві та Львові.

Нагадаємо, що вчора у Києві також з’явилася інформація про начебто замінування будівлі Офісу президента України. Поліція наразі з’ясовує обставини.

І саном на 20 січня на електронну пошту поліції від аноніма надходили чергові повідомлення про мінування торгових центрів та шкіл. Зокрема, перевіряли інформацію про нібито замінування таких об’єктів: у Львові  – двох торгових центрів, а також у Рівному, Харкові та Вінниці – всіх шкіл.

Також 18 січня до поліції поступили повідомлення про масове замінування навчальних закладів. Зокрема, у Львові перевіряють інформацію про “замінування” ліцею, майже пів сотні навчальних закладів у Києві та всіх шкіл у Бердянську та Кривому Розі.

А 12 грудня, до поліції поступили повідомлення про масові замінування шкіл, торгових центрів, аеропортів, станцій метро, і навіть ялинки. Відповідні повідомлення впродовж дня отримували правоохоронці одразу в шести областях – Львівська, Черкаська, Миколаївська, Дніпропетровська, Одеська, Київська.

Небезпечних предметів правоохоронці не знайшли, повідомлення про замінування виявилися фейковими.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі