НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Шалені платіжки. На львів’янина «навішали» усі витрати за тепло у 10-ти поверховому будинку

Шалені платіжки. На львів’янина «навішали» усі витрати за тепло у 10-ти поверховому будинку

458

36 тисяч, 50 тис. та 27 тис. гривень – такі квитанції отримував львів’янин за опалення квартири на 85 квадратів у звичайній багатоповерхівці. Далі – деталі шокуючих платіжок (19.00, програма «Правда. Наживо» на каналі NTA).

Шокуючі суми у платіжках

Коли побачив цифри, розповідає львів’янин Дмитро Троян, то був ошелешений. І це за квартиру у 85 метрів квадратних у звичайній 10-поверхівці: «Якщо то все додати, то виходять космічні цифри – 153 тисячі».

Квитанції надходили до його помешкання впродовж опалювальних сезонів 2018-2019 років. У його трикімнатній квартирі мешкав лише брат, який вдома не часто, адже має другу групу інвалідності та часто у лікарнях. Сам же Дмитро Троян більше року жив в іншому місті і про те, що на їхню квартиру «навішують» такі захмарні суми за тепло, навіть не здогадувався.

«За цей період було встановлено лічильники у всіх квартирах будинку. Так вийшло, що у мене його не було. І вони (комунальники. – Ред.) усі технічні затрати списували на мою квартиру», додає він.

Відповіді не дали, а за пів року подали позов

Брат усі попередні платіжки оплачував, проте коли побачив великі суми у квитанції – Дмитрові про це не сказав. Чоловік хворіє на психічну хворобу. Тож дізнавшись про такі суми Дмитро Троян одразу встановив лічильник і пішов до «Львівтеплоенерго». Там пообіцяли, що з’ясують ситуацію і дадуть відповідь, однак за пів року просто подали позов на нього про стягнення боргу.

«Дочекався вже позову», – каже обурений львів’янин.

У «Львівтеплоенерго» пояснюють – так написаний закон. І нічого вдіяти не можуть. Мовляв, лічильники встановили усі мешканці, окрім квартири, де власником є Дмитро.

«На жаль, такий був розрахунок згідно норм чинного законодавства. Ми не можемо: ні вправо, ні вліво, самі вирішувати», – стверджує начальник юридично-претензійного відділу «Львівтеплоенерго» Олег Іващук.

Дії «Львівтеплоенерго» – неправомірні

Правозахисники ж називають українське законодавство не досконалим, а дії «Львівтеплоенерго» – неправомірними щодо львів’янина. Мовляв, квартира на 85 метрів квадратних не може спожити стільки тепла. І це мають розуміти спеціалісти із «Львівтеплоенерго» і владнати цю ситуацію із Дмитром мирно.

«Ці нарахування є протиправними – не може один мешканець будинку, на основі того, що у нього не встановлений індивідуальний прилад обліку, тобто лічильник, оплачувати всі втрати будинку», – роз’яснює ситуацію юрист Юрій Танасійчук.

Буде боротися за справедливість у суді

Суд першої інстанції Дмитро Троян програв. Тепер подав на це рішення апеляцію. Чоловік сподівається, що Феміда зверне увагу на усі життєві обставини і стане на його сторону.

У «Львівтеплоенерго» лише зараз розробляють проєкт обрахунку спожитого тепла у випадку, коли один мешканець будинку чи одразу кілька не мають лічильника. Наразі він ще не діє і коли запрацює невідомо.

Юлія Бундз

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі