НТА > НОВИНИ > Кримінал > Шестирічний хлопчик посивів, коли у нього на очах окупанти зґвалтували маму

Шестирічний хлопчик посивів, коли у нього на очах окупанти зґвалтували маму

2562
Україна продовжує збирати свідчення звірств російських окупантів стосовно українських жінок.

Про це заявила у Фейсбуці уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Зокрема, вона описала жахливий випадок, який трапився у Маріуполі.

«Російські окупанти кілька днів по черзі ґвалтували жінку на очах у її 6-річного сина. Жінка померла від ран. Її маленький син – посивів», – зазначила омбудсмен.

Також вона нагадала про відомий випадок на Київщині: під час окупації одного із сіл в Броварському районі військовослужбовець РФ застрелив господаря будинку, після чого в стані алкогольного сп’яніння разом з іншим військовослужбовцем РФ неодноразово ґвалтував дружину вбитого, погрожуючи жінці та її дитині розправою.

Нещодавно, жінка, якій вдалося втекти від нелюдів, дала інтерв’ю виданню The Times. За її словами, разом із сином їй вдалося вирватися з пекла, коли ґвалтівники заснули. Чоловіка так і не вдалося поховати. Зараз вона перебуває у безпеці в родичів, утім, як жити далі після таких жахіть, не знає.

Раніше повідомлялося, що одного із ґвалтівників ліквідували українські військові.

За словами Денісової, на тимчасово захоплених територіях жінки не мають можливості повідомити про скоєні щодо них злочини, адже загарбники не дають повноцінно працювати правоохоронцям, рятувальникам і лікарям.

Денісова наголосила, що порушення прав жінок в умовах збройного конфлікту є порушенням основоположних принципів міжнародного гуманітарного права та міжнародного права захисту прав людини. Женевські конвенції 1949 року, Додаткові протоколи до них та звичаєві норми забороняють зґвалтування, катування, жорстоке або нелюдське поводження і покарання, посягання на людську гідність та вимагають дотримання поваги до особи і її честі.

«Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти військових злочинів та порушення РФ прав людини в Україні», – заявила омбудсмен.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
8
Злість
9
Обіймашки
0
Шооо?
4

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі