НТА > НОВИНИ > Спорт > Ще дві бронзові медалі в Токіо. Відзначилися синхроністки та борчиня

Ще дві бронзові медалі в Токіо. Відзначилися синхроністки та борчиня

522
fedina

Представниці артистичного плавання Марта Федіна й Анастасія Савчук, а також борчиня Ірина Коляденко можуть занести собі до активу виступи на Олімпійських іграх – у них треті місця за високої конкуренції від суперниць.

Українська борчиня Ірина Коляденко перемогла в бронзовому фіналі Олімпіади в Токіо у вазі до 62 кг. У боротьбі за медаль українка виявилася сильнішою від Анастасії Ґриґор’євої з Латвії (3:1). Попри мінімальний рахунок, Ірина провела бій доволі впевнено, тож здобула звитягу заслуженого.

На старті змагань Коляденко пройшла представницю Нігерії Амінат Аденії завдяки перемозі на туше, В 1/4-ій – перемогла Лун Цзя з Китаю знову завдяки туше. У півфінальній сутичці Ірина програла чемпіонці світу 2019-го року Айсулу Тинибековій.

kolyadenko

«Олімпійський шлях вийшов дуже складним, – зізналася бронзова медалістка в коментарі Суспільному. – Треба витримувати всю емоційну напругу, але я рада, що пройшла цей шлях. У бронзовому фіналі моя молодість дала бій досвіду. Тепер трохи відпочину, відновлюся, навіть іще не знаю, коли розпочну шлях далі. Тоді вже будуватиму плани».

А тим часом синхроністки розіграли медалі в змаганнях дуетів. Марта Федіна й Анастасія Савчук стали бронзовими призерами. Українські вболівальники мали певні сподівання на медаль вищого ґатунку. Щоправда, до золота наші дівчата навряд чи би дотягнулася. Але срібло було до снаги. Проте, з іншого боку, і бронзу ще треба зберегти від зазіхань опоненток. І це в українок вийшло, що вже добре.

Тріумфували представниці ОКР, на 2-му місці – китайські спортсменки. До речі, це 1-ша в історії України олімпійська медаль із цього виду спорту.

Нагадаємо, що першим українським олімпійським чемпіоном Токіо став 30-річний народний депутат України Жан Беленюк. Після переможної сутички він станцював гопак зі синьо-жовтим прапором у руках.

Раніше український борець греко-римського стилю Парвіз Насібов боровся за золото Олімпіади в Токіо в категорії до 67 кг, але поступився іранцю Мохаммаду Резі Гераї. В українського спортсмена — срібна медаль.

Срібло Парвіза Насібова стало другим для збірної України на Олімпійських іграх у Токіо. Раніше на нагороду такої ж проби напрацював плавець Михайло Романчук на дистанції 1 500 метрів вільним стилем.

Нагадаємо, що український боксер Олександр Хижняк здобув перемогу в 1/4-ій фіналу олімпійського боксерського турніру. Він перебоксував Еурі Седено Мартінеса з Домініканської Республіки роздільним рішенням суддів – 4:1. За регламентом олімпійських боксерських змагань, поєдинки за треті місця не проводять, тож українець забезпечив собі мінімум бронзову медаль.

Учора бронзовою призеркою з вільної боротьби стала львів’янка Алла Черкасова, для якої Олімпіада в Токіо стане останньою в кар’єрі.

Плавець Михайло Романюк теж завоював бронзу Олімпіади в плаванні на дистанції 800 м. Фролов фінішував тоді на 6-му місці.

Так само перша ракетка України Еліна Світоліна скористалася шансом на першу олімпійську медаль в історії українського тенісу. Вона у наддраматичному поєдинку виборола бронзу Олімпіади.

Бронзові нагороди в Токіо-2020 також завоювали дзюдоїстка Дарія Білодід, стрілки Олена Костевич і Олег Омельчук і фехтувальник Ігор Рейзлін.