НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Що буде далі? Медичне сортування, кого рятувати, – заступниця міністра охорони здоров’я

Що буде далі? Медичне сортування, кого рятувати, – заступниця міністра охорони здоров’я

706

Якщо темпи поширення коронавірусної інфекції протягом тижня не зменшаться, українським медикам доведеться застосовувати медичне сортування пацієнтів.

Про це у прямому ефірі проєкту «Говорить великий Львів» на телеканалі NTA заявила заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.

Заступниця міністра зауважила, що нинішня ситуація з коронавірусом є фактично однакова по всій Україні і вона з кожним днем погіршується. Зі слів Ірини Микитчак, темпи поширення COVID-19 зараз є набагато інтенсивнішими, аніж навесні чи влітку цього року, а пацієнти, які поступають в українські лікарні, є у значно важчому стані та потребують більшого обсягу кисню.

«Зараз споживання кисню лікарнями збільшилося від 4 до 7 разів. Ми можемо збільшити кількість місць в лікарнях, але ми не можемо «наштампувати» ще мільйон медичних працівників. На сьогоднішній день наші медики виснажені, вони живуть в лікарнях, вони щодня зустрічаються з втратами людей. Це не просто слова, це трагедії. Тому ми надзвичайно вдячні тим громадянам, які є свідомими, відповідальними, які вакцинувалися », – сказала заступниця міністра охорони здоров’я.

Разом з тим вона додала, що сьогодні Україна опинилася в такій ситуації, яка була в Італії, Іспанії та Португалії на початку 2020-го року. І якщо темпи поширення коронавірусу не спадуть, медична система країни просто не витримає.

«Далі може зупинитися система, може наступити медичне сортування. Це тоді, коли допомога надається визначеному контингенту людей. І я навіть не уявляю, як це має бути, бо за свою достатню медичну кар’єру мені не приходилося з таким зустрічатися», – розповіла Ірина Микитчак.

Тому, наголосила вона, єдиним способом попередити поширення вірусу є вакцинація та дотримання основних правил карантину.

«Тому нашим всім громадянам ми наполегливо рекомендуємо до мінімуму звести соціальні контакти», – акцентувала представниця Міністерства охорони здоров’я.

Нагадаємо, сьогодні Україна встановила новий антирекорд за кількістю нових хворих на ковід.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі