НТА > НОВИНИ > Війна > Що із заводом «Байрактарів» в Україні. Пояснення посла в Туреччині

Що із заводом «Байрактарів» в Україні. Пояснення посла в Туреччині

Будь-який оборонно-промисловий об’єкт в Україні перебуває під загрозою ракетних ударів

452

Турецька оборонна компанія Baykar мала би завершити будівництво свого виробничого заводу в Україні протягом двох років, проте війна, яку розв’язала Росія, внесла свої корективи.

Про це повідомив «Укрінформ» із посиланням на посла України в Туреччині Василя Боднара.

«Однозначно завод побудують. І точно роботи не заморожені», – запевнив він.

Боднар зазначив, що близько місяця тому Верховна рада ратифікувала угоду з Туреччиною, завдяки якій з’явилася можливість налагодити виробництво безпілотників «Байрактар» в Україні.

Тепер угоду має ратифікувати турецька сторона, а потім потрібно обмінятися ратифікаційними документами, щоб угода набула чинності.

«З боку компанії Baykar Makina вже створено підприємство, куплено землю, готуються комунікації, зроблено проєкт і заводу, і центру з проведення досліджень і навчань», – додав він.

При цьому посол зазначив, що війна, на жаль, внесла корективи у початкові плани щодо заводу. Зокрема, поки що темпи, заплановані на підготовку проєктної документації, отримання ліцензій, ратифікацію угоди, зберігаються навіть з урахуванням бойових дій, які тривають.

«Зрозуміло, що це оборонно-промисловий об’єкт, є загроза того, що його можуть піддати ракетному удару. І це підтвердила країна-агресорка. За попередніми розрахунками, до двох років завод мали би побудувати, та перші безпілотники мали би зійти з конвеєрів», – підсумував Боднар.

Нагадаємо, що державний концерн «Укроборонпром» завершив низку випробувань у повітрі українського ударного дрона з дальністю враження понад 1 000 кілометрів.

Спостерігаються ознаки підготовки російськими військами до нового масованого обстрілу України. Не виключено, що він може відбутися мішаним або йти хвилями.

У разі нової масованої ракетної атаки російські війська можуть вдарити по магістральній розподільчій мережі України. Аби таким чином роз’єднати єдину енергетичну систему на окремі «острови».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"