НТА > НОВИНИ > Новини світу > Що означатиме для України другий в історії США ленд-ліз. Пояснення полковника Олег Жданов

Що означатиме для України другий в історії США ленд-ліз. Пояснення полковника Олег Жданов

Ленд-ліз відкриває перед Україною можливості отримати практично будь-яке потрібне озброєння – надсучасне і високотехнологічне

537

Палата представників президент США Джо Байден за крок до того, щоб вдруге в історії своєї країни погодити програму ленд-лізу. Вперше це сталося під час Другої світової війни. Зараз йдеться про озброєння України.

Що означає ця програма та яке значення матиме для України у спецефірі NTA пояснив полковник запасу, військовий експерт Олег Жданов.

Передусім він наголосив, що ленд-ліз  відкриває перед Україною можливості отримати практично будь-яке потрібне озброєння – надсучасне і високотехнологічне. Головне – домовитися із країнами постачальниками.

“Як це виглядає: Україна оформляє і передає США заявку з проханням надати нам певний перелік зброї, яка нам потрібна. Далі США або самі надають цю зброю чи дають її аналоги. Або ж  домовляються про постачання з іншими країнами, які мають потрібну зброю. Нам її передають під гарантії або пізнішої оплати, або що ми її повернемо у справному стані. Ленд-ліз – це можливості”, – пояснив суть програми Олег Жданов.

Також прокоментував значення для України зустріч керівників оборонних відомств понад 40 країн світу у Рамштайні.

“У світі утворилася воєнно-політична антиросійська коаліція на підтримку України.  Для нас це справді дуже суттєва чи навіть епохальна дата. Це означає, що ми не самі. Навіть Японія вперше взяла участь у такій зустрічі. З Росією навряд чи хтось захоче розмовляти. Хіба Північна Корея. Навіть Іран зараз домовлятиметься із США про повернення на світовий ринок нафти, а не з Росією про поставку озброєння”, – говорить Олег Жданов.

На його думку, якось чіткої реакції РФ на цю подію не відбулося, адже росіянам просто нема що сказати: вони розуміють, в якій ситуації опинилися.

Історія ленд-лізу

Програма ленд-лізу (від англ. lend — «позичати» і lease — «здавати в оренду, внайми») система, за якою Сполучені Штати Америки, частково на безоплатній основі передавали своїм союзникам у Другій світовій війні боєприпаси, техніку, продовольство і стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти. Вважається, що саме ця програма стала переломною в ході війни, оскільки дозволила США швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод.

Вдруге програму ленд-лізу США дозволили під час активної фази російсько-української війни в 2022 році для допомоги Україні. Сенат США 6 квітня 2022 року одноголосно ухвалив закон, який дозволив президенту Джо Байдену використовувати програму ленд-лізу для прискорення відправки військової техніки та інших поставок в Україну на тлі російського вторгнення. На рішення вплинули впевненість українських військових в обороні своєї країни та оприлюднення злочинів російських військових у Бучі.

Остаточне рішення залежить від Палати представників і підпису американського президента Джо Байдена.

Оцініть новину
Клас!
6
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі