НТА > НОВИНИ > Новини світу > Що таке російські збройні сили в Придністров’ї: експерт розповів, скільки їх там і чим займаються

Що таке російські збройні сили в Придністров’ї: експерт розповів, скільки їх там і чим займаються

У Придністров’ї  справді перебуває оперативна група російських військ, але…

783

Коли сьогодні говорять про приведення у повну бойову готовність збройних сил РФ на території Придністров’я, потрібно розуміти, скільки ж тих сил там перебуває і які вони.

Детально про це розповів в ефірі проєкту «Говорить Великий Львів» військовий експерт Андрій Савченко.

«У Придністров’ї  справді перебуває оперативна група російських військ, але складається вона по суті з двох мотострілкових батальйонів і батальйону забезпечення. Чим вони там займаються? Охороняють», – описав він російські сили.

Зокрема, за його словами, росіяни охороняють стару техніку у Тирасполі, яка ще з 1990-их років перебуває на території, де колись базувалася 59 мотострілкова дивізія 14 гвардійської загальновійськової армії.

«Вона діяла як скорочена дивізія. Один полк був розгорнутий, а інші стояли на збереженні техніки – БТРи, танки, автомобілі. Все там так і залишилося. Щоб зрозуміти, в якому стані ця техніка, скажу, що сили РФ у Придністров’ї не в стані її навіть обслуговувати – лише охороняти», – говорить Андрій Савченко.

Друга ділянка, де працюють російські військові, – це населений пункт Ковбасний, де був склад боєприпасів 14 гвардійської загальновійськової армії. При виводі радянських військ із Німеччини, Чехословаччини, за словами експерта, всі боєприпаси звозили у Ковбасний на складування. У 1990-их роках їх на складі було близько 40 тисяч тонн. Пізніше Росія половину боєприпасів вивезла.

«Залишилося десь 20 тисяч тонн. І це доволі небезпечно. Це 20 кілотонн вибуху: бомби, які скинули на Хіросіму і Нагасакі мали по 10 кілотонн. Все, що тут робить цей другий батальйон – це також охороняє склади», – продовжив Андрій Савченко.

На запитання, чи можуть ці сили воювати, відповідає однозначно: “Ні”.

«Оця бойова готовність, про яку говорять, – це завдання для батальйонів підняти на мобілізацію місцевого населення. Але чи підуть придністровські молдавани записуватися? Швидше за все, розвернуться і поїдуть геть», – впевнений експерт.

Відтак, переконаний: Придністров’я намагається використати як один із елементів політичного тиску.

Більше про ситуацію з Придністров’ям – читайте тут.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі