НТА > НОВИНИ > Суспільство > Що замість радянського герба на щиті «Батьківщини-Матері». Результати голосування

Що замість радянського герба на щиті «Батьківщини-Матері». Результати голосування

Колишній голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вважає опитування непотрібним і маніпулятивним

337

Закінчилося голосування у застосунку «Дія» – «Як бути з гербом СРСР на щиті Батьківщини-Матері у Києві». Міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що 85% відсотків проголосували за заміну герба СРСР на тризуб.

«Цифри свідчать самі за себе – це опитування стало другим за залученістю опитуванням у «Дії», в якому взяли участь близько 780 тисяч людей», – зазначив він.

Як саме втілюватимуть у життя результати голосування, міністр не пояснив: «Продовжуємо працювати над трансформацією монументу – його переосмисленням і технічними змінами».

«Це не просто скульптура, а частина меморіального комплексу та будівля з ліфтом. Величезна інженерна споруда. На її демонтаж підуть величезні кошти. Якщо її неправильно демонтувати, то виникне загроза людям. А зі щита прибрати радянську символіку треба було давно. Демонтаж герба передбачає три способи, два з яких зі зняттям щита. Є інженерні рішення, як це зробити. Але має бути певний порядок для того, щоб отримати політичне рішення це демонтувати», – прокоментував ситуацію голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович в ефірі Радіо Культура.

Нагадаємо, що мистецтвознавиця та співробітниця музею історії Києва Катерина Липа заявила, що радянський герб технічно неможливо демонтувати. Також вона назвала ідею замінити радянський герб на український тризуб «найгіршим, що можна вигадати».

Колишній голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович взагалі вважає опитування непотрібним і навіть маніпулятивним.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі