НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Шість областей можуть вийти з “червоної” зони

Шість областей можуть вийти з “червоної” зони

19 регіонів України перебувають у “червоній” зоні

340

В Україні шість областей можуть вийти з «червоної» зоні епідемічної небезпеки поширення коронавірусу, оскільки в них стабілізувалися епідемічні показники.

Про це повідомив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганиченко на брифінгу 30 листопада.

В Україні, за його словами, третій тиждень поспіль спостерігається стабілізація і спад як захворюваності, так і кількості госпіталізованих осіб.

«Зараз є 6 регіонів, які вже готові виходити з «червоного» рівня епіднебезпеки. Але поки що рішенням комісії ТЕБ та НС ці регіони не виведені. Потенційно причиною цього може бути те, що зараз оновлюється карантинна постанова, щоб виводити регіони відповідно до нових карантинних індикаторів чи обмежень», – зазначив Юрій Ганиченко.

Також Ганиченко зазначив, що рішення щодо виходу шести областей з «червоної» зони буде залежати від того, коли збиратиметься комісія ТЕБ і НС.

За словами експерта, нині у 10 регіонах перевищений рівень госпіталізації, але всі вони, крім Закарпатської області, рухаються в сторону покращення ситуації.

Карантинні зони в Україні

Зазначимо, що станом на 18 листопада у “червоній” зоні епіднебезпеки перебувають Київ та 18 областей:

У «жовтій» зоні такі області – Кіровоградська, Тернопільська та Чернівецька області.

А також характеристики «помаранчевої» зони мають: Закарпатська, Полтавська та Харківська.

Чи вийде Львівщина з «червоної» зони

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис зазначив, що є п’ять індикаторних показників захворюваності, визначених постановою Кабміну № 1236 для віднесення регіону в ту чи іншу зону епіднебезпеки.

На Львівщині, за його словами, вже упродовж тижня ці показники є нижчими від крайніх значень «червоної» зони.

“Проте, стабілізація епідситуації відбувається достатньо повільно, відсоток захворюваності знижується повільними темпами, достатньо велика кількість осіб і надалі потребують лікування. Все це стало підставою для звернення Львівської ОДА до уряду про те, що незважаючи на зниження індикаторних показників, Львівщину слід залишити у «червоній» зоні», – повідомив  Орест Чемерис.

Найважливішим зараз, за його словами,  є дотримання карантину і вакцинація.

«Вакциновані хворіють легше, ми спостерігали  це у критичні моменти навантаження на госпітальну мережу, коли кількість вакцинованих осіб коливалася від 160 до 170 осіб, незалежно від того, скільки осіб перебувало на стаціонарі», – зазначив Орест Чемерис.

Нагадаємо, що з 30 жовтня Львів перейшов у “червону зону” карантину через стрімке поширення коронавірусу та важку ситуацію у лікарнях.

Також зазначимо, що в Україні з 6 грудня посилять карантин для невакцинованих громадян.

Зазначимо, що за добу 29 листопада в Україні зафіксовано 10 554 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Також вчора було госпіталізовано 1 749 хворих, одужали 25 318 осіб, а летальних випадків сталося 561.

За даними Worldometer, Україна 18-та в світі за добовою кількістю нових випадків COVID-19, та четверта за смертністю після Росії, Угорщини та США. У Європі відповідно 14-та і 3-тя.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі