НТА > НОВИНИ > Школяр на Одещині власноруч висадив 120 дерев

Школяр на Одещині власноруч висадив 120 дерев

137

14-річний житель села Біляївка, що на Одещині, протягом трьох років засаджував берег річки деревами і встановив місцевий рекорд: зараз берег річки прикрашають 120 дерев.

Про це повідомляє Біляївка.City.

Ідея засадити берег річки деревами з’явилася у Івана Степаненка ще три роки тому, хоча спроби були й раніше. Його матір Людмила Степаненко навіть подала заявку щодо свого сина до реєстру книги рекордів Біляївської громади, хоча Іван був проти.

Хлопець завжди любив природу, цікавився рослинами, замовляв і купував журнали, книжки про флору і фауну. Спершу посадив три іви, потім ясени і клени, згодом узбережжя поповнилося акацією, тополями, вербами, маслинами.

Більшість з дерев хлопець знаходить разом з татом, вибираючи ті, які найбільше притаманні місцевості. Проте доглядає за ними в основному сам хлопець.

“Я зранку обходжу та поливаю певну кількість дерев, наступного дня другу кількість. І так протягом тижня усі дерева доглянуті. Де треба, обкладаю їх бур’яном, щоб краще зберігалася волога, і земля була рихла і дихала. Якщо бачу, що погано приймаються чи паршивіють, беру коров’ячий перегній сухий і посипаю, а зверху водою заливаю. Таке собі добриво виходить, і рослини міцнішають”, – розповів він.

Для профілактики від мурах та інших шкідників він кожного року обробляє дерева біопрепаратами.

Хлопець також пояснив, що садить не плодові дерева, які приносять врожай, тому що вони живуть недовго, а ці можуть застати ще онуки.

“Наш сусід багато років тому посадив дерево. Зараз воно, як велетень. Ми любимо біля нього відпочивати. І я собі уявляю, які красені будуть усі ці дерева, коли підростуть. Створюватимуть цілі алеї, якими приємно буде усім прогулюватися. Та й користь це все ж таки. Дерева укріплюють берег”, – розказав хлопець.

Зупинятися на досягнутому Іван не збирається і планує восени посадили ще декілька десятків дерев, визначивши для них ділянки.

Крім дерев, хлопець також активно займається боксом і в 5 класі став найсильнішим учнем школи, здійснивши найбільше кількість відтискань від підлоги.

Читайте також: правила хорошої риболовлі від чемпіона світу зі Львова.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі