НТА > НОВИНИ > Суспільство > Шмигаль запевнив, що ціна на газ в Україні не збільшиться

Шмигаль запевнив, що ціна на газ в Україні не збільшиться

128

Ціна на газ в Європі сягнула позначки в 772,5 долара за тисячу кубометрів. Це відбувається на тлі низьких запасів в європейських сховищах. Незважаючи на такі рекордні подорожчання в Європі, ціну на газ для побутових споживачів в Україні обіцяють не змінювати.

Про це повідомив на прес-конференції прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Річний тариф діятиме як мінімум до травня 2022-го року.

«Ціна на газ зафіксована річним контрактом НАК «Нафтогазу» на рівні 7,96 гривень. Цей контракт діє до 1-го травня наступного року, далі його переглядатимуть і пропонуватимуть наступний річний контракт», — заявив Шмигаль.

Керівник українського уряду також додав, що в більшості газопостачальних компаній ціну теж зафіксовано у приблизно 8 гривень для побутових споживачів.

Прем’єр зазначив, що ціна на газ в Європі б’є рекорди і вже перевищує 700 доларів за тисячу кубометрів.

«Ми, як уряд, і «Нафтогаз», як державна компанія, виступаємо гарантами того, що для побутових споживачів ціна на газ не зміниться і залишатиметься на рівні річного контракту», — наголосив Шмигаль.

Ще в червні цього року радниця міністра енергетики Олена Зеркаль прогнозувала, що в Україні може зрости ціна на газ, якщо Росія захоче перервати транзит блакитного палива через нашу країну.

У серпні директор Департаменту економічного співробітництва МЗС Росії Дмитро Біричевський зазначав, що Російська Федерація готова обійтися без транзиту газу до Європи українською територією. Але на той момент мова про таке на офіційному рівні не йшла.

На початку вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, якими будуть тарифи на опалення для населення в зимовий період. За його словами, уряд продовжить допомагати місцевим керівникам і вирішить питання з компенсацією для теплокомуненерго, щоби не допустити підвищення тарифів.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі