НТА > НОВИНИ > Спорт > Сьомий день Пекіна. Антивоєнна акція, восьма Джима. Огляд Олімпіади від NTA

Сьомий день Пекіна. Антивоєнна акція, восьма Джима. Огляд Олімпіади від NTA

Найбільше запам’яталася акція Владислава Гераскевича проти війни

499

Рівно тиждень минув від початку Олімпіади-2022. У п’ятницю, 11-го лютого, відбулися змагання у 11 видах спорту – гірськолижному спорті, біатлоні, бобслеї, лижних перегонах, керлінгу, хокеї, шорт-треку, скелетоні, стрибках із трампліна, сновбордингу та ковзанярському спорті.

Комплекти медалей розіграли в семи видах спорту. Зокрема, перші нагороди – в скелетоні, де історичне золото здобув німець Крістофер Грьоттер.

Збірна України без медалей за підсумками семи змагальних днів.

Хороший виступ Джими

Найкращий результат Україна показала у біатлоні: Юлія Джима посіла восьме місце у спринті.

У спринтерській гонці Пекіна-2022 українська біатлоністка Юлія Джима фінішувала восьмою. Незважаючи на те, що до медалі недотягнула, це другий поспіль особистий рекорд для українки на Олімпіадах і другий найкращий результат України у сезоні-2021/2022.

Четвертою гонкою на Олімпійських іграх у Пекіні став жіночий спринт. На старт вийшли 89 учасниць, які мали подолати найкоротшу дистанцію – 7.5 км.

Україна у жіночому спринті змагалася в неповному складі: до Юлії Джими та Ірини Петренко, які змагалися в індивідуальній гонці, приєдналася Анастасія Меркушина.

Раніше на Олімпіаді-2022 українським біатлоністкам вже вдавалося показати високий результат. Юлія Джима та Ірина Петренко оновили рекорди сезону, посівши 10-те та 11-те місця в індивідуальній гонці.

Цього разу в спринті Україна також мала шанси на фініш. Юлія Джима, яка бігла другою гонку серед українок, могла поборотися за медаль. Вона закрила усі мішені на першій стрільбі, посідаючи 4-те проміжне місце. Відставання від італійки Доротеї Вірер складало лише 4,6 секунди, тож за умов успішної стійки, українка могла поборотися за нагороду.

Однак на стійці Джима не закрила 4-ту мішень, вирушивши на коло штрафу. Тож у підсумку фінішувала 8-ою.

Ірина Петренко ж втратила шанси на високі місця на першій стрільбі, не закривши дві мішені. Попри успішну стійку та високу швидкість на останньому колі, українська біатлоністка фінішувала 40-ою.

А ось Анастасія Меркушина занесла цю гонку собі до активу. Так, вона теж не змогла закрити одну мішень на першій стрільбі. Але на швидкості відпрацювала навіть краще, ніж на це розраховували. У підсумку біатлоністка, яка раніше була запасною і лише нещодавно прилетіла в Пекін, завершила гонку 24-ою.

Тож від України усі три біатлоністки відібралися у гонку переслідування Олімпіади. Найвище місце матиме Джима, її відставання складатиме 1:07 хвилини.

Олімпійською чемпіонкою спринту стала норвежка Марте Олсбю Ройзеланд. Після бронзи в індивідуальній гонці вона здобула золото у спринті, випередивши шведку Ельвіру Еберг та італійку Доротею Вірер.

Ні – війні

Ньюзмекером номером один від України став український скелетоніст Владислав Гераскевич. Він продемонстрував плакат «No war in Ukraine» після третьої кваліфікаційної спроби в чоловічому скелетоні на Олімпіаді-2022 у Пекіні.

Закінчивши свій виступ, Гераскевич, йдучи повз камери, провів мовчазний протест, підготувши звернення до телеглядачів. У ньому він продемонстрував напис на плакаті «Ні війні в Україні».

У чоловічому скелетоні він був єдиним представником України. Перший змагальний день українець закінчив на 16-ій позиції. Завдання-мінімум він виконав, потрапивши в топ-20. Але покращити результат, встановлений на Олімпіаді у Пхьончхані йому не вдалося.

Перед вирішальним заїздом Гераскевич посідав 17-е місце. Але він мав можливість покращити результат. Проте наш олімпієць не лише не відіграв позиції, але й втратив ще одну. У четвертому заїзді українець показав найкращий особистий час за підсумками чотирьох спроб, проте його потіснив на 18-у сходинку австрієць Александер Шлінтнер.

Для 23-річного українського спортсмена Владислава Гераскевича Олімпіада у Пекіні – друга в кар’єрі. У Пхьончхані він фінішував з 12-им результатом. У сезоні-2021/2022 Гераскевич посів 16-те місце у загальному заліку Кубка світу. Але показав найкращий результат у кар’єрі, фінішувавши шостим у Сігулді.

Владислав Гераскевич дав коментар своєї акції на Олімпіаді: «Усе нормально. Нас підтримали в цьому. Це моя позиція. Жодна нормальна людина не хоче війни, і я також нормальна людина та не хочу війни. Я хочу миру в своїй державі та не хочу, щоб якісь люди загинули через війну».

Владислав Гераскевич – це 23-річний український скелетоніст, який представляє Київ. Олімпіада у Пекіні – друга в кар’єрі Гераскевича. У Пхьончхані він фінішував із 12-им результатом і є єдиним представником України в історії в цьому виді спорту.

У сезоні-2021/2022 Гераскевич посів 16-те місце в загальному заліку Кубка світу. Українець показав найкращий результат у кар’єрі, фінішувавши шостим на етапі в Сігулді.