НТА > НОВИНИ > Спорт > Шостий день Пекіна. «Корона» українців, лідерство німців. Огляд Олімпіади від NTA

Мало того, що збірна України мала невеликі шанси на медалі, ще й наших олімпійців масово «косить» коронавірус

257

У шостий змагальний день Олімпіади-2022 спортсмени вправлялися у 12-ти видах спорту, розіграли 7 комплектів медалей. Зокрема, останні нагороди Пекіна-2022 роздали в санному спорті.

Шкода, що акробати не виступили

Збірна України все ще без медалей. Найкращим шансом поборотися за нагороду був дебютний командний турнір із лижної акробатики, проте Україна в ньому не виступила.

Українська команда не вийшла на старт командного турніру. Наші олімпійці пропустили змагання через позитивні тести на коронавірус у Дмитра Котовського, Олександра Окіпнюка й Анастасії Новосад.

А деякі фахівці стверджували, що українці могли навіть на медалі зазіхнути. Шкода, що не вдалося це перевірити…

Перемогу ж доволі несподівано здобула команда США, Китай – 2-ий, Канада – 3-тя.

Лідерство Німеччини

Найбільшу кількість медалей у шостий змагальний день здобули спортсмени зі США та Австрії – по три. При цьому всі три нагороди, які вигравали американські спортсмени, виявилися золотими.

Однак попереду в загальному заліку, як і за підсумками вчорашнього дня, збірна Німеччини.

Просто доїхати…

Зрозуміло, що ми, вболівальники, хочемо якомога вищих місць, медалей, але деякі спортсмени собою цілком задоволені. Зокрема, і за підсумками пекінських виступів. Наприклад гірськолижник Іван Ковбаснюк.

Після його виступу на Олімпіаді стало зрозуміло, що Україна вдруге в історії змогла фінішувати у топ-15 у дисципліні гірськолижного спорту комбінації. Ковбаснюк став 14-им

Він уже втретє виходив для виступів на цій Олімпіаді. Спочатку взяв участь у даунгілі, фінішувавши з найкращим результатом в історії України на зимових Олімпіадах – на 33-ій позиції. А у супер-гіганті українець показав найкращий результат за 20 років, посівши 32-ге місце. Вже ті результати експерти назвали успішними

А в комбінації Ковбаснюк мав виступити у двох дисциплінах – даунгілі та слаломі. І мав шанси на потрапляння у топ-20: на старт вийшли лише 29 гірськолижників.

Ковбаснюк показав 21-ий результат у швидкісному спуску, випередивши трьох опонентів. Ще ж три лижники не фінішували, проїхавши ворота.

Шанси на топ-20 Ковбаснюка стали вищими після того, як ще два лижники – чех Ян Забістран і француз Алексіс Пінтуро закінчили свої виступи у слаломі, не фінішувавши. Тож Ковбаснюку потрібно було лише зберегти перевагу над переслідувачами і самому фінішувати, щоб потрапити навіть у топ-15.

Перед виступом Ковбаснюка ще п’ять лижників не фінішували, тож завдання українця для потрапляння у топ-15 полягало у тому, щоб просто доїхати до фінішу. З цим завданням Ковбаснюк впорався. Українець без ризику проїхав слалом і посів підсумкове 14-те місце.

Результат Ковбаснюка – другий найкращий в історії на зимових олімпіадах. Лише Микола Скрябін 1998-го року фінішував із кращим результатом у комбінації – 12-те місце.

Попрощалися одинадцятими

Санний спорт сьогодні попрощався з Пекіном. Завершальним видом стали командні змагання, в яких брала участь і Україна. Наші виступали в складі Юліанни Туницької (в особистій першості посіла 21-ше місце), Антона Дукача (22-ге), який єдиний залишився в складі естафети з Олімпіади-2018, та пари Ігоря Стахіва й Андрія Лисецького (15).

Першою на трек вийшла 18-річна дебютантка Ігор Туницька. Їй вдалося чисто пройти заїзд. Вона передала естафету Антону Дукачу, проте той допустив грубу помилку: спортсмен перевернувся на останньому віражі, але зміг втриматися на санях і доїхати до фінішу.

Завершувала естафету двійка Стахіва й Лисецького. Ігор і Андрій теж не уникнули помилок і декілька разів невдало вписалися в повороти, що завадило їм показати найкращий час. Але Україна загалом показала пристойний, як для наших спортсменів, результат – 11-те місце.

На минулих Олімпійських іграх у Пхьончхані українці стали 13-ми з 13-ти команд. Найкращий результат у цій дисципліні Україна показала на Іграх-2014 у Сочі, коли естафета лише дебютувала в олімпійській програмі: тоді збірна посіла 11-те місце з 12-ти команд. Тож цього разу українцям вдалося повторити цей рекорд, щоправда, за більшої конкуренції – змагалися 14 країн.

Перша серія для Гераскевича

Програму скелетону на Олімпіаді-2022 відкрили чоловічі змагання, які триватимуть упродовж двох днів і складатимуться з чотирьох заїздів. Усього на старт в Пекіні-2022 вийшли 25 атлетів, серед них – єдиний українець у цьому виді спорту Владислав Гераскевич.

Для 23-річного Гераскевича ця Олімпіада вуже друга в кар’єрі. У Пхьончхані 2018-го року Владислав фінішував на 12-му місці.

Цього разу за результатами першого дня Гераскевич іде 16-им. Він показав 18-ий результат у першій спробі (відставання від лідера +1,63 секунди), а тоді відіграв дві позиції у другому спуску. Загальне відставання українця від лідера складає +2.88 секунди.

Українець уникнув грубих помилок, але не розвинув необхідну швидкість для боротьби за вищі місця. Відставання від найближчого конкурента (15-те місце) – +0,7 секунди, а перевага (над 17-им) –  так само+0,07 секунди. Аби вийти у четвертий заїзд Владиславу потрібно закінчити третій заїзд у топ-20.

Завтра знову біатлон

Четвертою біатлонною гонкою Олімпіади у Пекіні стане жіночий спринт. Учасниці долатимуть найкоротшу дистанцію – 7,5 кілометра.

Перед спринтерською гонкою у розташування збірної України прибула Анастасія Меркушина. Вона стала однією з трьох спортсменок, які вийдуть на старт у спринті: Дарія Блашко й Олена Білосюк все ще перебувають на самоізоляції, а Валентина Семеренко вже покинула Пекін через проблеми зі здоров’ям, які виникли під час індивідуальної гонки.

Таким чином у жіночому спринті квота збірної України незаповнена і складатиме три біатлоністки. Саме стільки ж бігли і в індивідуальній гонці, де, крім Валентини Семеренко, участь брали Юлія Джима й Ірина Петренко.

Відкриватиме гонку у складі нашої збірної Петренко. Вона отримала 15-ий стартовий номер. У другій стартовій групі Джима (57-ий), а ось закриватиме гонку Меркушина (70-ий номер). Старт жіночої індивідуальної гонки – об 11:00.

«Космос» від чемпіона

А найрезонаснішою подією дня на Олімпіаді стали змагання з фігурного катання. Навіть конкуренти триразового чемпіона світу американця Нетана Чена визнали його виступ космічним. Він і виграв золото Олімпіади з явною перевагою. Підсумковий результат – 332,60 бала. У срібного медаліста японця Юми Кагіями – 310,05.

Для Нетана Чена це дебютне золото Олімпіади. До цього американець здобував олімпійські медалі лише в команді.

Натомість для українця Івана Шмуратка завершення Олімпійських ігор не вийшло вдалим. Довільну програму він провів менш успішно, ніж коротку –впав з першого стрибка потрійного акселя.

У підсумку Шмуратко опустився на дві позиції та завершив змагання на останньому 24-му місці серед фіналістів.