НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Штам “Дельта” може передаватися вакцинованими людям – дослідження

Штам “Дельта” може передаватися вакцинованими людям – дослідження

230

Штам коронавірусу “Дельта” значно заразніший, ніж інші види та може навіть передаватися вакцинованим людям.

Про це повідомляє “The New York Times” і “The Washington Post“.

Відповідно до презентації, поширеної в Центрах із контролю й профілактики захворювань США (CDC), вакциновані люди з інфекціями варіанту “Дельта” несуть у носі й горлі стільки ж вірусу, скільки невакциновані люди. Також вони можуть з такою ж легкістю поширювати його.

Очільниця Центрів контролю та профілактики захворювань США доктор Рошель Валенські назвала передачу вірусу від вакцинованих людей рідкісним явищем, але все ж такі випадки можуть траплятись.

Згідно з дослідженнями, варіант “Дельта” передається інтенсивніше, ніж інші віруси. У документі CDC також йдеться, що вірус такий заразний, як вітряна віспа.

NYT повідомляє, що при зараженні варіантом “Дельта” кількість вірусу у дихальних шляхах в 10 разів вища, ніж у людей, які заразилися штмом “Альфа”.

“Дельта” в Україні

Нещодавно у Києві, в Олександрівській лікарні, виявили 6 випадків інфікування штамом коронавірусу “Дельта”. Вірус виявили завдяки реактивам, що призначені для діагностування саме цього штаму.

28 липня стало відомо, що у Києві помер один із шести пацієнтів, в яких лабораторно підтвердили штам “Дельта”. Четверо з них, зокрема, й померлий, повернулися з Росії.

За словами головної експертки з епідеміології МОЗ, завідувачки кафедри епідеміології Львівського національного медуніверситету Наталії Виноград, “Дельта” – це не загроза, а вже реалії, і ми маємо щоденний ріст. На  її думку, ми маємо лише дані про людей, які звернулися по медичну допомогу. Утім, це маленька частина від справжньої кількості.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"