НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Штам «Омікрон» може з’явитися в Україні наприкінці грудня. Прогноз експертки

Штам «Омікрон» може з’явитися в Україні наприкінці грудня. Прогноз експертки

За попередніми даними, на різдвяні свята до українців завітає непроханий “гість” – новий штам ковіду “Омікрон”

776

Наразі в українських науковців, працівників лабораторій ще нема достатньої кількості зразків, через які би вдалося точно визначити поведінку нового штаму в Україні. Проте спрогнозувати, коли він усе-таки може з’явитися можна.

Про це «Підсумкам. Наживо» (щоп’ятниці на NTA о 19:00) завідувачка лабораторії особливо небезпечних інфекцій Львівського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Оксана Семенишин.

Щодня до Центру скеровують до 2 тисяч зразків на ПЛР-діагностику. З них третина є позитивними, і у 90% випадків це штам «Дельта». Однак, за словами Оксани Семенишин, вони вже готуються, щоб виявляти й «Омікрон». А певні прогнози щодо його появи можна робити з огляду на те, що у новий штам уже виявили в Чехії, Словакії та Росії.

«Ми очікуємо, що на  кінець грудня, початок січня у період різдвяних свят «Омікрон» появиться і в нас», – говорить Оксана Семенишин.

За її словами, з огляду на ті дані, які надходять від досліджень, які зараз почали проводити у всьому світі, вже можна сказати, що «Омікрон» має більшу транмісивність, тобто швидкість передачі. Водночас наразі ще не було зафіксовано важких чи летальних випадків від ураження цим штампом. Втім одразу наголошує: інформації ще справді не багато.

“Омікрон” і його поведінка

Для того, щоб спрогнозувати, як себе поводитиме штам в Украні, також потрібно більше часу.

«Будемо не прогнозувати а сподіватися, що, мутуючи в організмі людини, все ж вірус за два роки ослаблює свої можливості, і такої смертності, такої важкості  перебігу, можливо, не буде. Але мусимо пережити сезон з тими штамами, які маємо. Зрештою, це точно не останній штам, і мутації ковіду і далі відбуватимуться», – наголосила Оксана Семенишин.

Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала 28 листопада перші відомості про характеристики нового південноафриканського штаму коронавірусу «Омікрон». Новий варіант має велику кількість мутацій – 32. Для порівняння: у варіанта «Дельта» їх 8. «Омікрон» уже зафіксували в чотирьох десятках країн світу. Його поширення почалося із ПАР, де 25 листопада підтвердили ураження новим штамом.

З 3 грудня через загрозу «Омікрону» Україна заборонила перетин державного кордону на в’їзд на територію держави іноземцями та особами без громадянства, які прибули з низки африканськиз країн та перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів. Йдеться про  такі країни: ПАР, Ботсвана, Мозамбік, Зімбабве, Набімія, Лесото, Есватіні, Малавіта.

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі