НТА > НОВИНИ > Суспільство > Штраф більше 42 тисяч гривень. Рада дозволила карати “чорних фермерів” у Чорнобилі

Штраф більше 42 тисяч гривень. Рада дозволила карати “чорних фермерів” у Чорнобилі

137

За незаконне проникнення у зону відчуження Чорнобильської  АЕС Верховна Рада збирається ввести кримінальну відповідальність. Народні депутати підтримали за основу відповідний законопроєкт. «За» проголосували 269 присутніх у залі.

Закон розробив Кабінет міністрів. Він передбачає, що проникнення у зону відчуження чи зону безумовного відселення без дозволу, самовільне поселення у них, знищення, пошкодження чи перенесення знаків радіаційного забруднення, огорожі зон каратимуть штрафами або обмеженням волі на термін від одного до трьох років.

Розмір штрафу – від 1-єї тисячі до 2 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А це – 42,5 тисячі гривень.

Таку ж суму передбачили за переміщення із зони ЧАЕС будь-яких продуктів рослинного і тваринного походження.

Варто зазначити, що закон лежить у Раді ще з вересня 2020-го року. Тоді правоохоронці припинили там масову діяльність так званих «чорних фермерів», які незаконно обробляли радіоактивно забруднену землю, а суд заарештував їхню техніку. Щоправда, в середовищі народних депутатів цей законопроєкт на той момент сприйняли неоднозначно.

Нагадаємо, що наприкінці квітня Державний архів Служби безпеки України опублікував секретні документи КДБ щодо катастрофи на Чорнобильській АЕС. Серед НИХ – перша доповідь про вибух від директора ЧАЕС Віктора Брюханова, а також переговори операторів станції в момент аварії, евакуація майже 45 тисяч жителів Прип’яті та прилеглих районів.

Останніми місяцями у Чорнобильській АЕС розпочалися реакції поділу, оскільки стрижні, які використовувалися на станції, змішалися з піском, яким гасили пожежу. Вони перетворилися на лаву та затверділи. Наскільки це небезпечно – фахівці з’ясовують.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі