НТА > НОВИНИ > Суспільство > Штрафи і в’язниця. В Україні хочуть посилити покарання за ігнорування повітряної тривоги

Штрафи і в’язниця. В Україні хочуть посилити покарання за ігнорування повітряної тривоги

264

В Україні пропонують ввести кримінальне покарання за ігнорування повітряної тривоги. У Верховній Раді України вже зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо порушень законодавства у сфері цивільного захисту, вчинених в умовах воєнного стану (№7546).

Текст законопроєкту розміщено на сайті парламенту.

В пояснювальній записці зазначається, що з початку повномасштабної військової агресії населені пункти України систематично зазнають ракетних ударів, а в прифронтових містах і селах – бомбардувань, артилерійських та мінометних обстрілів.

Чинним законодавством України у сфері цивільного захисту передбачений чіткий алгоритм поведінки громадян. Після отримання оповіщень, громадяни мають діяти відповідно до наданих інструкцій та правил цивільного захисту. Зокрема, припинити роботу та вжити необхідних заходів безпеки.

“Зважаючи на те, що ціллю ворога стають об’єкти цивільної інфраструктури, торгові центри, дитячі садочки та школи, після повідомлення про повітряну тривогу або іншу небезпеку, негайна зупинка роботи таких закладів з подальшою евакуацією людей, максимально допоможе зберегти людські життя”, – йдеться в документі.

Кримінальну відповідальність пропонують ввести для посадових осіб підприємств. Так, за порушення вимог у сфері цивільного захисту, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації в умовах воєнного стану, якщо це порушення заподіяло шкоду здоров’ю людей, передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 до 51 тисячі гривен або карається виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

У випадку повторного порушення, або якщо воно спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, передбачається покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.

Нагадаємо, що з 1 вересня у львівських школах має розпочатися навчання у режимі офлайн, проте основою для початку роботи навчальних закладів є безпека. Комісія Львівської міської ради оглядала сховища, які наявні у школах міста, де діти зможуть ховатися під час повітряної тривоги.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі