НТА > НОВИНИ > Новини світу > Швеція готова відправити на Донбас своїх військових

Швеція готова відправити на Донбас своїх військових

У Швеції хочуть допомогти навчити українських військових нових навичок у нинішній складній політичній ситуації в Європі

252

Міністр оборони Швеції Петер Гульквіст заявив про готовність влади відправити шведських військових в Україну.

Про це він заявив в ефірі Sveriges Radio.

«Зараз усі погляди прикуті до Польщі та до того, що відбувається на кордоні, а це може означати, що Україна буде у тіні. Україна завжди актуальна, наша солідарність завжди має бути дуже чіткою. Ми вважаємо дуже важливим відзначити амбіції ЄС зробити свій внесок у безпеку та суверенітет України», – заявив Гульквіст.

Міністр оборони також підтримав пропозицію країн Балтії про організацію навчальної місії під керівництвом ЄС в Україні. Тож можна очікувати, що Швеція відправить в Україну офіцерів для навчання військових, зокрема, на Донбас.

Петер Гульквіст зазначив, що бачить в цьому кроці важливу частину прагнення ЄС зробити свій внесок у забезпечення суверенітету України. Особливо на тлі нарощування російських військ на східному кордоні України.

Нагадаємо, що в понеділок Україна отримала від США черговий транш допомоги, а саме 80 тонн боєприпасів.

Раніше стало відомо про передачу Україні двох американських катерів. Вони є частиною безпекової допомоги на понад 2,5 мільярда доларів, яку США надає Україні з 2014-го року. Це допоможе зміцнити морську безпеку України та підвищити оперативну сумісність ВМС України з НАТО.

Як відомо, Україна не є членом НАТО, але в Північно-Атлантичному Альянсі наголошують на зміцненні партнерства та тісній співпраці. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі