НТА > НОВИНИ > Погода > «Сірчане» повітря від вулкану на Канарах дісталося України

«Сірчане» повітря від вулкану на Канарах дісталося України

200

Повітряні маси із перевищеним рівнем концентрації діоксиду сірки, які виникли через виверження вулкану Кумбре-В’єха на Канарських островах, переміщаються Європою і вже досягнули території України.

Про це на своїй сторінці у фейбуці повідомляє Укргідрометцентр.

Перевищення концентрацій SO2 спостерігається не у приземному шарі атмосфери, а на висотах 10-15 кілометрів.

Чи є небезпека для людей

«На повітря, яким ми з вами дихаємо,  це не впливає значним чином. У випадку випадіння опадів – утворюється слабокислий дощ, який знову ж таки, за словами вчених, не становить суттєвої небезпеки для навколишнього середовища», – заспокоїли в Укргідрометцентрі.

Окрім того, через те що синоптична ситуація в Україні зараз є динамічною,  повітряні маси доволі швидко переміщуються територією нашої країни і, за прогнозами, зникнуть уже впродовж наступної доби.

Довідка:

Кумбре-В’єха (Старий Пік) — гірський масив і діючий вулкан на острові Ла-Пальма на Канарських островах в Іспанії.  Хребет Кумбре-В’єха розміщений приблизно в напрямку північ-південь і охоплює південні дві третини острова. Кілька вулканічних кратерів розташовані на вершині хребта та його боках, найвищий з них вулкан Десеада (1944 м). Він вивергався двічі у ХХ столітті, у 1949 році (lcán San Juan) і знову в 1971 році (Вулкан Тенегія).

Нагадаємо, що виверження вулкану Кумбре-В’єха на острові Ла-Пальма розпочалося 19 вересня. Практично одразу розпочалася евакуація людей. Загалом із 83 тисяч жителів острова від початку виверження евакуювали понад 6 тисяч осіб. Лава знищила понад 600 гектарів землі та 1,5 тис. будівель, в тому числі цементний завод.

Також наприкінці вересня розпочалося виверження одного із найбільших вулканів на планеті – Кілауеа на Гаваях.

А 20 жовтня з’явилося вражаюче відео початку виверження вулкана Асо в Японії.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі