субота, 21 березня, 2026
НТА > НОВИНИ > Скільки часу летять "Кинджали" до різних міст України. Інфографіка

Скільки часу летять "Кинджали" до різних міст України. Інфографіка

Скільки часу летять "Кинджали" до різних міст України. Інфографіка

Сьогодні, 14 грудня, уже тричі впродовж дня лунала всеукраїнська повітряна тривога через вильоти ворожих ракетоносіїв МіГ-31 К на території РФ. Двічі Повітряні сили ЗСУ інформували про пуски гіперзвукових "Кинджалів", яким треба лічені хвилини, щоб дістатися будь-якого міста України. Аналітики, за даними з відкритих джерел, підрахували, за скільки часу долітають ракети Х-47 "Кинджал" до обласних центрів України, якщо пуски відбуваються із Липецької області Росії. За цими підрахунками, найбільше часу, щоб пройти в укриття чи скористатися правилом "двох стін", мають мешканці Закарпаття - трохи більше 6 хвилин. До Львова "Кинджал" долітає за 5 хвилин, до Києва - за 2 хвилин. Найменше часу мають мешканці Харкова - менше двох хвилин.

Особливості ракети "Кинджал"

"Це балістична ракета на базі “Іскандера”, але яку вирішили запускати не з надземної установки, а з платформи у повітрі. У випадку “Кинджала” – це МіГ-31К”. Тобто це той же “Іскандер”, який спочатку до певних швидкостей розганяє літак, а далі вмикається двигун, який жене ракету до гіперзвукової швидкості на великих висотах – у понад 20 кілометрів", – пояснював полковник запасу ЗСУ, військовий льотчик-інструктор Роман Світан.

Один МіГ-31К - а таких у РФ шість - може переносити лише одну ракету. Відтак шість “Кинджалів” – це максимальна кількість, яку наразі ворог може запустити під час однієї ракетної атаки. Уперше українські сили ППО знищили ворожу балістичну ракету Х-47 “Кинджал” 4 травня у небі над Києвом із ЗРК Patriot. У ніч на 16 травня Росія нанесла масовану ракетну атаку. Тоді Повітряні сили заявили про шість збитих ракет “Кинджал”. Нагадаємо, під час другої повітряної тривоги, що лунала близько 14:00, "Кинджал" був скерований на Старокостянтинів Хмельницької області. Також цього тижня росіяни двічі атакували балістикою Київ: у ПС ЗСУ пояснили, чому сирени вмикали у столиці вже після вибухів.

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"