НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Скільки часу потрібно для опанування нової зброї із Заходу. Деталі від ексзаступника Генштабу ЗСУ

Скільки часу потрібно для опанування нової зброї із Заходу. Деталі від ексзаступника Генштабу ЗСУ

Найбільш очікувана зброя для українців зараз – це засоби ППО, ракетні комплекси та системи залпового вогню з дальністю дії від 30 до 300 кілометрів

1993

Чим складніша та сучасніша зброя – тим більше часу потрібно для її засвоєння. Але ефект від її застосування дозволить виконати всі завдання, щоб звільнити Україну від ворога.

У цьому переконаний заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006–2010 рр) Ігор Романенко, який у спецефірі NTA назвав часові межі, що знадобляться українцям для освоєння нового озброєння.

Передусім він наголосив на важливості того, що не чекаючи підпису програми ленд-лізу від США – по взаємній домовленості із західними партнерами – підготовка українських військових у роботі по деяких напрямках і видах озброєння почалася ще минулого року. Зараз процес посилився, хоча опанування сучасної зброї вимагатиме часу.

“В Україну вже на 90% доставили сучасні американські гаубиці  – саме такі, які нам потрібні. Щоб освоїти ці гаубиці, потрібен тиждень – 10 діб. Інша річ – зенітно-ракетні комплекси, які хочемо отримати. Наприклад, норвезько-американські Patriot РАС-30. У виші я вивчав ЗРК (це моя спеціалізація) 5 років, але для освоєння їх на рівні експлуатації в умовах війни знадобляться кілька місяців. Це я говорю про військових, які вже вміють працювати на “Буках” чи С-300. Якщо ж мова про сучасні літаки, то для їх опанування в кращому випадку знадобляться від пів року“, – розповів Ігор Романенко.

За його словами, найбільш очікувана зброя для українців зараз – це засоби ППО, ракетні комплекси та системи залпового вогню з дальністю дії від 30 до 300 кілометрів.

“З такими системами “далекої руки” ми би могли досягати до цілі і десь зупиняти . Наприклад, бити по колонах, коли вони тільки виходять із Криму”, – пояснив військовий експерт.

Нагадаємо, що 9 травня президент США Джо Байден підписав закон про запровадження ленд-лізу для України. Цей документ насамперед спрямований на прискорення надання військової допомоги Україні.

А більше про те, що зможе отримати Україна через програму ленд-лізу, – читайте тут.

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі