НТА > НОВИНИ > Війна > Скільки коштує політ на F-16 і чи має Україна базу для прийому винищувачів. Пояснення військового льотчика

Скільки коштує політ на F-16 і чи має Україна базу для прийому винищувачів. Пояснення військового льотчика

Українські аеродроми у різних містах уже кілька разів приймали у себе винищувачі F-16

908

Після ухвалення політичного рішення про передачу F-16 знадобиться від трьох до шести місяців, щоб українські екіпажі та команди технічного обслуговування змогли освоїти машину для подальшої експлуатації “не в повному обсязі, а для виконання конкретних бойових завдань”.

Про особливості F-16 та чи здатна Україна обслуговувати такі літаки на своїй території розповів у “Суботньому стрімі” військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, військовий льотчик-інструктор Роман Світан.

“Основні роботи ці літаки, за протоколом, будуть виконувати на європейських базах, на тих заводах, на яких їх обслуговують”, – каже він.

Світан запевняє, що Україна вже має готову базу для прийому західних винищувачів. Це близько 10 аеродромів, які можуть приймати літаки такого класу. Нагадав, що у 2012 році F-16 приземлялися в Миргороді для прикриття неба під час літньої Олімпіади в Лондоні. У 2018 році пара винищувачів F-15 cідали на аеродромі у Старокостянтинові та на кількох аеродромах у Західній Україні. Вони виконували свої завдання впродовж тижня-півтора у рамках проєкту “Чисте небо-2018”. За словами льотчика-інструктора, тоді для обслуговування двох літаків не було потрібно багато обладнання.

“Думаю, що передаватимуть нам близько 40 літаків – це бригада на три ескадрильї. Якщо дадуть 50 літаків, то можна робити дві бригади по 24 літаки. Нема сумніву, що ми зможемо їх використовувати за прямим призначенням”, – впевнений експерт.

Наголосив, що F-16 здатен виконувати функції перехоплювача, повітряної ППО – працювати по ракетах. Може працювати як винищувач та вести повітряні бої з противником, а ще відпрацьовувати “по землі” – як супровід просування українських військ.

“При наступі він може діяти перед нашими військами і відкривати оборонні редути противника”, – пояснив Світан.

Експерт спрогнозував, що, радше за все, винищувачі F-16 Україні передаватимуть європейські країни, додавши, що “знайти 40 літаків, при наявності у світі понад 4 тисяч одиниць F-16, не має бути проблемою“.

Головне питання – забезпечення літаків озброєнням, адже сам винищувач – це лише повітряна платформа для зброї.

“Це важливо, яке озброєння нам передаватимуть з цими літаками. Які авіабомби, які ракети, з якою дальністю. А ще інженерно-технічне обслуговування. Вартість години польоту на такому літаку – 5 тисяч доларів. Тому дуже важливо навчитися правильно ними користуватися”, – наголосив Роман Світан.

Як розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат, на початковому етапі Україна може отримати кілька десятків F-16. Точну кількість розголошувати не будуть.

Нагадаємо, сьогодні під час виступу перед лідерами країни Великої сімки президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності посилити українську ППО в небі винищувачами F-16,

Раніше з’явилася інформація, що США готові дозволити експортувати винищувачі F-16 в Україну. Але в тому разі, якщо рішення про передання літаків ухвалять інші союзники.

США також підтримують спільні зусилля союзників і партнерів щодо підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, включаючи F-16.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"