НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Скільки людей запускають ядерну зброю і чи можливо її перехопити. Відповідь полковника СБУ

Скільки людей запускають ядерну зброю і чи можливо її перехопити. Відповідь полковника СБУ

Рішення про нанесення ядерного удару – це довгий ланцюжок, який можна спробувати розбити

1531

США мають засоби, які спроможні перехопити ракету із ядерною боєголовкою. Втім, якщо справді дійде до такої загрози, краще спробувати попередити небезпеку “розірвавши довгий ланцюжок”, який веде до запуску ядерної зброї.

Про нюанси застосування ядерної зброї в ефірі “Говорить Великий Львів” розповів військовий експерт, полковник запасу СБУ Петро Черник.

На його погляд, ядерний шантаж Путіна – цілком логічна річ, адже очевидно, що “Путін в Гаагу не піде”. А оскільки Росія потрапила в Україні в стратегічну пастку, то все, що залишається російському тирану – це підіймати ядерне питання. А от чи справді дійде до застосування такого озброєння – це як гадання на кавовій гущі.

“Дуже важливо: рішення про нанесення ядерного удару ухвалює п’ятеро людей. Це не один Путін. Кожен має свій сегмент технічної відповідальності на запуск цієї процедури. Не треба спрощувати цей процес. Так не буває, що Путін зателефонував умовному генералу Петрову і сказав гахнути по Україні. Це довгий ланцюжок і його можна розбити. Зрештою Путін почне розмову із цими п’ятьма тільки тоді, коли зрозуміє, що є загроза його персональної ліквідації”, – каже Петро Черник.

Також стримуючим фактором навіть для Росії може стати навіть той момент, що, окрім Хіросіми і Нагасакі, людство не має досвіду того, як виглядає застосування ядерної зброї.

“І нема значення чи вона тактична, чи частково тактична, чи стратегічна. На японські міста взагалі скинули бомби, які долетіли до певної точки і вибухнули. У Росії ж натомість – ракети. У них – боєзаряд. І як він поведе себе в реаліях життя – невідомо. Бо все, що випробовувалася, це все-таки були полігонні лабораторні випробування”, – пояснив військовий.

За його словами, у сучасному світі є засоби перехоплення ракет-носіїв ядерних боєголовок. Зокрема, США мають мають унікальну ракету RIM-161. Їх здебільшого розміщують на важких есмінцях, але можливе і  сухопутне виконання із дальністю стрільби до 2,5 тисяч кілометрів.

“Пам’ятаєте галас навколо будівництва американської системи ПРО в Європі. Начебто для захисту проти Ірану. Зараз розуміємо справжню причину. ПРО дозволяє перехопити ракету ще на старті, але є нюанси. Є зброя, яку запускають з підводних ракетоносців, рухомих установок. Але є зброя найнебезпечніша – як то сумнозвісний “Кинджал”, “Калібр”, Х-101 – яка запускається з авіації. Міг-31 – доволі невеликий об’єкт. Підняти в повітря 9 неспоряджених і один споряджений літак Росія може. Вгадати, який із них несе загрозу, дуже важко”, – розповів Петро Черник.

Зазначимо, біохімік, кандидат хімічних наук Гліб Репіч розповів про чіткий алгоритм дій, дотримання якого може допомогти вижити, якщо станеться ядерна атака.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі