НТА > НОВИНИ > Суспільство > Складна колізія. Чи залишаться жителі ОРДЛО без пенсій, – роз’яснення Потураєва

Складна колізія. Чи залишаться жителі ОРДЛО без пенсій, – роз’яснення Потураєва

У випадку повномасштабної війни з боку Російської Федерації Україна нікому нічого не буде винна

1052

Народний депутат України від «Слуги народу» Микита Потураєв пояснив, в якому випадку Україна перестане сплачувати пенсії українцям на окупованих територій

Під час прямого етеру програми «Народне Толк Шоу» на телеканалі NTA депутат зазначив, що попередні уряди розробили дієву схему виплати пенсій українцям, які потрапили під окупацію. Вона передбачала виплату коштів за схемою: пенсії нараховувались усім українцям, які мають на це підстави, однак, отримати її можна було лише зареєструвавшись на території України. Однак, він повідомив, що ситуація може змінитися.

Потураєв зазначив, що вже найближчим часом в порядку денному Верховної ради України мають з’явитися нові ініціативи з цього приводу, попри те, що це складне питання, адже виникає певна колізія.

«У нас є міждержавні зобов’язання, які виконують обидві сторони: як Росія, так і Україна. Вони стосуються того, що росіяни, які з тих чи інших причин живуть в Україні вже давно, так само як і громадяни України, які переїхали ще до початку війни і проживають в Росії, а не в зоні ОРДЛО, отримують пенсії за місцем проживання. Саме тут і виникає колізія, адже такі виплати – це міждержавні трансфери”, – пояснює Микита Потураєв.

За його словами, схема, яка працює зараз з виплатою пенсій для українців на окупованих територіях буде, напевно, видозмінена, “хоча через цю колізію важко сказати, як саме”. Водночас Потураєв чітко зазначив, що у випадку повномасштабної війни з боку Російської Федерації – ситуація з виплатою пенсій жителям ОРДЛО зміниться докорінно:

«Якщо Росія розпочне повномасштабну війну, ситуація зміниться. Очевидно, що в такому випадку ми нічого нікому винні не будемо», – зазначив Микита Потураєв, депутат ВРУ від політичної партії «Слуга народу».

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі