НТА > Інші проекти > ГОВОРИТЬ ВЕЛИКИЙ ЛЬВІВ. ІНТЕРВ'Ю > «Слава Україні!» – це вітання з часів Шевченка. Княжицький про напис на футболках збірної

«Слава Україні!» – це вітання з часів Шевченка. Княжицький про напис на футболках збірної

63

Україна має звикнути, що живе в оточенні ворогів,  в оточенні двох тираній. І ці фактори треба  враховувати, про яку б зі сфер не йшлося. Чи то політика, чи то спорт, чи культура.

Народний депутат України з «Європейської Солідарності» Микола Княжицький в ефірі проєкту «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA назвав абсурдним рішення УЄФА про заборону використовувати на формі збірної України з футболу слова-відповідь на вітання «Слава Україні» – «Героям слава». Але наголосив, що такі речі вже стали звичними, тому дивуватися нема чого.

«Згадаймо Євробачення-2021, коли суддівське голосування кардинально різнилося від вибору глядачів. Я переконаний, що журі не було об’єктивним. Були різні впливи. Інакше б, український гурт GO-A був би другими чи навіть першими. Росія буде з нами воювати і надалі. І на всіх фронтах», – навів він приклад.

Водночас Микола Княжицький нагадав про походження традиційного українського вітання, яке збірна України спеціально до Євро-2020 вирішила розмістити на футболках гравців.

«Слава Україні!» – це вітання з часів Шевченка. А потім його використовували і в Холодному Яру, і при Скоропадського. Жодного негативу тут немає. Дійсно, українські націоналісти в Західній Україні, які боролись за незалежність України, теж використовували це гасло. Але не вони його вигадали», – пояснив Княжицький.

Нагадаємо, сьогодні УЄФА зобов’язав УАФ забрати «Героям слава!» з форми збірної України на Євро-2020. При цьому карта з окупованими Кримом і Донбасом і напис «Слава Україні!» залишається. Таким чином футбольні єврочиновники відреагували на запит Російського футбольного союзу.

Водночас авторитетний футбольний фахівець, керівник комітету національних збірних Мирон Маркевич у коментарі NTA так відреагував на заборону від УЄФА: «Це погане рішення. Я все ж не вірив, що таке може статися навіть після протестів з Росії. Думав, що дозволять, і все буде добре. Та, мабуть, росіяни знайшли якісь додаткові «аргументи», щоб змінити думку УЄФА».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі