НТА > НОВИНИ > Світ > У Білорусі Роману Протасевичу оголосили звинувачення

У Білорусі Роману Протасевичу оголосили звинувачення

106
Слідчий комітет Білорусі оголосили звинувачення Роману Протасевичу

Голова слідчого комітету Білорусі Дмитро Гора під час пресконференції повідомив про оголошення звинувачення опозиційному білоруському блогеру Роману Протасевичу.

Telegram-канал “Nexta”

За словами Гора, наразі з’ясовують, які джерела фінансували Telegram-канал “Nexta” – одного із символів торішніх протестів, де Протасевич оперативно публікував новини про ситуацію в Білорусі.

На початку створення каналу там опубліковували тільки музику. Втім, успіх принесла новина про те, що у Могильовській області найшли застреленого інспектора ДАІ. Тоді аудиторія збільшилась від 40 тисяч до 90 тис. читачів.

Після цього, в серпні 2020 року канал цитували у ЗМІ, надалі кількість підписників збільшилась до 2 млн. “Nexta” стало першим інформаційним джерелом після того, як працівників головного видання країни TUT.by затримали, а сайт заблокували.

У чому звинувачують

Романа Протасевича, якого затримали під час примусової посадки літака Ryanair, звинувачують в організації масових заворушень, порушенні громадського порядку та розпалюванні соціальної ворожнечі.

Що каже Протасевич

Опозиціонер Роман Протасевич під час брифінгу не коментував обвинувачення, втім, заявив, що усі офіційні свідчення надає виключно представникам Слідчого комітету Білорусі.

Нагадаємо, в неділю, 23-го травня, після екстреної посадки в аеропорту Мінська, білоруські силовики затримали засновника опозиційного каналу Nexta Романа Протасевича, йому загрожує смертна кара.

В Україні і в переважній більшості країн світу дії білоруського режиму Олександра Лукашенка охарактеризували, як державний тероризм.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі