НТА > НОВИНИ > Спорт > «Слов’янське диво». The New York Times про виступи українських паралімпійців

«Слов’янське диво». The New York Times про виступи українських паралімпійців

338

Американське видання опублікувало окрему велику статтю про те, що українські паралімпійці посіли п’яте місце за кількістю медалей на Паралімпійських іграх у Токіо, що лише на шість менше, ніж у США, попри те, що американці мали на іграх значно більшу делегацію спортсменів.

У Токіо українці здобули 98 нагород, що лише на 6 менше, ніж у США. При цьому кожна з чотирьох провідних країн ігор – Китай, Велика Британія, Росія та США – представила на змаганнях у Токіо понад 220 спортсменів, а Україна – лише 139, зазначили в The New York Times.

«Це невелика країна, яка явно не має собі рівних», – наголосив головний представник Міжнародного паралімпійського комітету Крейг Спенс.

Автори публікації порівнюють українську збірну з бейсбольною командою «Oakland Athletics», яка 2002-го року, попри недофінансування та втрату на старті сезону провідних гравців, змогла виграти 20 ігор поспіль, встановивши рекорд американської ліги.

«З точки зору американського спорту паралімпійці України є маленьким дивом ринку, слов’янським еквівалентом «Oakland Athletics», – сказано в статті.

Журналісти з Нью-Йорка висловили здивування, що Україна входить до шістки країн із найбільшою кількістю медалей на дев’яти літніх та зимових Паралімпійських іграх поспіль. При цьому спортивні успіхи України останніми роками практично не погіршувалися, незважаючи на анексію Криму Росією 2014-го року, яка фактично залишила українських паралімпійців без тренувального центру в Криму. Водночас новий центр з необхідним адаптивним обладнанням залишається недобудованим у Дніпрі.

При цьому, коли Україна вперше виступила незалежною країною на Паралімпійських іграх в Атланті-1996, команда виборола лише сім медалей, що дорівнює кількості медалей плавця Максима Крипака, який здобув на змаганнях у Токіо п’ять золотих медалей, одне срібло й одну бронзу, ставши найтитулованішим спортсменом Паралімпійських ігор.

У коментарі виданню прессекретарка управління ООН з прав людини Марта Уртадо заявила, що у людей з обмеженими можливостями в Україні, як правило, дуже обмежені перспективи.

«В Україні спостерігається відносно високий ступінь інституціоналізації людей з обмеженими можливостями, а не послуги на рівні сім’ї та спільноти. Інклюзивна освіта для дітей з обмеженими можливостями залишається швидше рідкістю, ніж нормою. Це – результат обмеженої інфраструктури та негативного ставлення з боку суспільства», – повідомила вона.

Як зазначає видання, перед зимовою Паралімпіадою-2018 в Україні відбулися дві істотні зміни: започаткували прямі трансляції подій і збільшили суми призових грошей відповідно до того, яку медаль отримують олімпійці.

Президент Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич розповів, що нагорода збільшилася до близько 125 тисяч доларів за золоту медаль, 80 тисяч доларів за срібло і 55 тисяч доларів за бронзу. Раніше розмір нагороди становив близько 40 тисяч доларів за золото, 26 тисяч доларів за срібло і 8 тисяч доларів за бронзу.

Нагадаємо, що на Паралімпійських іграх у Токіо, які завершилися в неділю, 5-го вересня, наймедальнішим для України стало плавання – 43 нагороди (14 + 18 + 11), а на другому місці легка атлетика – 24 (6 + 15 + 3). Водночас у стрільбі українці розділили перше місце з Китаєм за кількістю медалей – по шість.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі