НТА > НОВИНИ > Суспільство > Слушай, рускій карабль… Автор легендарної фрази повернувся додому з полону

Слушай, рускій карабль… Автор легендарної фрази повернувся додому з полону

2542

“Слушай, рускій карабль, іді на х..й”, – фраза, яка від першого дня війни, задала правильний курс ворогам, уже стала знаменитою. Її автор – прикордонник Роман – який потрапив у полон, захищаючи острів Зміїний, нарешті повернувся додому, на рідну Черкащину.

Про це повідомили у Черкаській ОВА, де Романові вручили відзнаку “За заслуги перед Черкащиною”.

“Мав за честь вітати на Батьківщині нашого без перебільшення легендарного військового. Роман брав участь в обороні острова Зміїний. Черкащанин разом із побратимами продемонстрували всьому світові твердість і міцність українського духу, нашу незламність. Від усієї громади вручив Романові відзнаку «За заслуги перед Черкащиною”, – написав у фейсбуці голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.
“Я дякую українському народу за підтримку. Ми її відчуваємо, і вона надихає. За нами сила, на нами правда”, – каже сам Роман.
Нагадаємо, що острів Зміїний атакували з моря ще в перші години від початку вторгнення Росії в Україну 24 лютого. У наслідок обстрілів на острові не залишилося жодної вцілілої будівлі. Відтак спочатку повідомлялося, що захисники Зміїного загинули. Така інформація з’явилася, через те, що рятувальне судно “Сапфір”, який вирушив на допомогу, був захоплений окупантами: відтак даних, що ж відбувається на острові не було.
Тоді ж опублікували аудіо перемовин між ворогом і прикордонниками: на пропозицію від росіян здатися і зберегти життя пролунали знамениті: “Слушай, рускій карабль, іді на х..й”.

Вже пізніше з’явилися повідомлення, що частину прикордонників захопили в полон. Першим про звільнення прикордонників зі Зміїного повідомив президент Володимир Зеленський під час інтерв’ю російським ЗМІ 27 березня.
“Частина загинула. Частину було взято в полон. Всі, хто був взятий у полон, їх поміняли – стався обмін на полонених Російської Федерації. Росія вийшла із цією пропозицією. Ми, не замислюючись, їх обміняли. От і все. Ті, хто загинули, вони, щиро кажучи, герої. А ті, хто вижив – хлопці, ми обміняли, і все”, – заявив президент.

 

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі