НТА > НОВИНИ > Шоу бізнес > «Смак Свободи». У Львові знімають кулінарне кіно за книгою Ольги Франко

«Смак Свободи». У Львові знімають кулінарне кіно за книгою Ольги Франко

У фільмі обіцяють багато унікальних рецептів, несподівані сюжетні повороти, красивий та атмосферний Львів

537

Місто кави, музики, а віднедавна ще й кіно. Львів усе частіше манить відомих кінорежисерів. Упродовж серпня тут зніматимуть нову кулінарно-драматичну кінострічку – «Смак Свободи». Одна із локацій – внутрішній дворик на вулиці Огієнка, який, кажуть творці, гармонійно вписується у кіносцени.

 Про що фільм, якою є реакція мешканці будинку на фільмування і коли прем’єра – дізналися журналісти «Правди. Наживо» (щобудня на телеканалі NTA).

 

Те, що не робить ЖЕК, зробила творча група

Художньо виставлене світло, камери, мікрофони та літні жінки на балконі, які теж є частиною знімального процесу, – вже тиждень у Львові знімають кулінарно-драматичну комедію «Смак свободи»  у внутрішньому дворику на вулиці Огієнка, 20.

Будинку, біля якого проходить знімальний процес, уже близько 150 років, розповідають місцеві. Вони стали не лише першими свідками нової кіноісторії, а й її частиною. Мешканці будинку грають епізодичні ролі: в кадрі подають чай, розвішують білизну або створюють тло головним героїв.

«Ми з радістю погодились. По-перше, наш дворик зазнав перевтілень: його підфарбували, помалювали перила, поміняли скло. Те, що не робить ЖЕК, то зробила знімальна група. Ні влада, ні їхні підлеглі, нічого для цього будинку робити не хочуть. А по-друге, ми раді тому, що і знімаємосяу фільмі. Раді, що з цікавими людьми познайомилися»,– розповіли місцеві мешканці Тетяна та Людмила.

Про що фільм

«Смак свободи» – кулінарно-драматична комедія. Це історія про сучасну молоду дівчину Варю. Вона мріє стати кухарем європейського рівня і заради втілення бажання тікає з дому. Неочікувано для себе дівчина знаходить книжку забутої легенди української кухні Ольги Франко, яка і змінює її життя назавжди.

«Головна героїня – дуже цілеспрямована. Вона не піде ні на які компроміси, якщо це стосується роботи чи її кар’єри. Тобто вона максимально авантюристка. І головний меседж фільму – це те, що треба займатися тим, що любиш, до чого в тебе лежать душа і серце», – говорить  виконавиця головної ролі Ірина Кудашова.

Багато рецептів, несподівані сюжетні повороти та красивий інтер’єр Львова. Перш ніж взятися за роботу, авторка сценарію дослідила книгу Ольги Франко, яка була дружиною сина Івана Франка, Петра. Поспілкувалась із нащадками самого Каменяра, які розповіли чимало цікавої інформації. Має фільм і просвітницьку мету.

«Коли я дізналася, що в нас є така кулінарна збірка, дуже прогресивна, дуже цікава, яка відкриває нашу кухню з неочікуваної сторони, мені захотілося створити історію для нашої молоді. Я вважаю, що молодим людям треба розповідати про нашу культуру, аби вони пишалися тим, хто ми є,розповідали згодом про це своїм дітям»,– додала авторка сценарію та креативна продюсерка фільму Олена Моренцова-Шулик.

У фільмі також зіграє відома акторка Ірма Вітовська. Вона виконає роль Ольги Франко, яка із минулого час від часу буде з’являтися до головної героїні. Частину сцен вже відзняли у Києві, а зараз упродовж серпня працюватимуть у Львові.  На широкі екрани кінострічка вийде наприкінці 2022 року.

Зазначимо, що книга Ольги Франко «Перша українська загально-практична кухня» вийшла у світ 1929 року. Видання одразу стало дуже популярним. Свого часу кожна галицька господиня вважала за необхідне мати її на своїй кухні.

Мар’яна Оленська

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі