НТА > НОВИНИ > Новини світу > Смертельно небезпечно. Чому світу загрожує “постантибіотикова ера”

Смертельно небезпечно. Чому світу загрожує “постантибіотикова ера”

94

У світі може настати “постантибіотикова ера”, а внаслідок інфікування стійкими до антибіотиків бактеріями помиратимуть ще більше людей.

Про це сказав на брифінгу очільник МОЗ Віктор Ляшко.

За його словами, стійкість бактерій до антимікробних препаратів є однією з найсерйозніших загроз для охорони здоров’я. У світі щороку помирають близько 700 тисяч людей внаслідок інфікування стійкими до антибіотиків бактеріями. Утім, ця цифра може зрости до 10 млн смертей щороку вже через 30 років, якщо лікування антибіотиками призначатимуть неправильно. А відтак, можливе настання “постантибіотикової ери”, попереджає міністр.

“Час, коли антибіотики перестануть працювати, і будь-яка хвороба, що сьогодні при правильному та виваженому лікуванні антибіотиками проходить майже непомітно, цілком може стати смертельно небезпечною”, – заявив він.

Ляшка зауважив, що на фоні пандемії та лікування коронавірусу продаж антибіотиків зріс. За його словами, COVID-19 не є прямим показом для призначення антибіотиків. Виписувати такі препарати може лише лікар.

“Антибіотики не активні по відношенню до вірусу”, – заявив Ляшко.

Лікування антибіотиками

Коронавірусна інфекція, грип та інші ГРВІ — це вірусні хвороби, а тому не потребують лікування антибіотиками, зауважив Роман Колесник, завідувач відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю ЦГЗ.

За його словами, антибіотик не діє на віруси і призначений для лікування лише бактеріальних інфекційних хвороб. Рішення щодо призначення антибіотиків приймає лікар на основі комплексної оцінки ризиків приєднання бактеріальної інфекції.

Приймаючи антибіотики без лікаря людина наражаєте себе на небезпеку, оскільки препарат може мати побічні реакції – алергічні, токсичні.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі