НТА > НОВИНИ > Новини політики > Смирення щодо другого терміну Зеленського. Експерт про те, як влада буде боротися з олігархами

Смирення щодо другого терміну Зеленського. Експерт про те, як влада буде боротися з олігархами

295

Законопроєкт про олігархів, який анонсує президент України Володимир Зеленський – це своєрідний тиск, аби досягнути від них смирення щодо визнання права Зеленського балотуватися на другий термін. Про це заявив телеканалу NTA політичний експерт Олексій Роговик. Також, за його словами, це політичний піар, а ще – загравання з президентом США Джо Байденом.

Сім критеріїв олігархів

Процес деолігархізації в Україні триватиме, допоки всі олігархи не стануть просто представниками великого бізнесу, написав у своїй колонці для видання «Фокус» президент Володимир Зеленський.

Раніше він доручив РНБО та своєму офісу розробити законопроєкт про статус олігархів. Таким чином він обіцяє створити прозорі та чесні умови для ведення бізнесу в Україні. Адже олігархи, за його словами, зупиняють розвиток економіки.

У законопроекті насамперед планують прописати статус олігарха – що це за персона і параметри для визначення її. Як от фінансова сторона і вплив на політику. Попередньо таких параметрів має бути сім. І якщо під три із них бізнесмен підпадає – вважай автоматично є олігархом. Тоді проти нього вводитимуть санкції. Про це в одному із інтерв’ю заявив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук. А, за словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, Зеленський запропонував ухвалити закон про олігархів, який ґрунтується на підходах американського антитрастового закону, щоб привести більше справедливості й конкуренції на українські ринки.

13 олігархів

Боротьба з олігархами – справа потрібна, вважають аналітики. Але наразі інформації щодо ініційованого Зеленським законопроекту недостатньо, щоб судити про його ефективність або ж справедливість. «Питання є актуальним. І актуальним воно є ще з часів Леоніда Кучми. Для того щоб цей законопроєкт був більш ефективним і люди в нього вірили – треба залучати громадськість до обговорення, треба залучати людей до його написання», – наголосив аналітик Центру спільних дій Олег Савичук.

І хоч законопроєкту ще немає, РНБО вже нарахувала в Україні 13 олігархів. Прізвищ у Радбезі не розсекретили, але екснардеп та член наглядової ради «Укрзалізниці» Сергій Лещенко, який часто озвучує наміри влади, уже заявив, що під ці критерії потраплять Рінат Ахметов, Петро Порошенко, Дмитро Фірташ, Ігор Коломойський, Віктор Пінчук, Сергій Льовочкін, Віктор Медведчук, Вадим Новинський, Юрій Косюк, Олег Бахматюк, Костянтин Жеваго та подружжя Герег.

Спеціального закону не треба?

Політичний експерт Олексій Роговик наголошує – законопроєкт про олігархів – це насамперед політичний піар задля підвищення рейтингів влади, адже українці не люблять багатих. Навіть перелік з 13-ти олігархів обрали неспроста – це дуже забобонна для людей цифра. Також, вважає експерт, така ініціатива – це своєрідний тиск на олігархів, аби досягнути від них смирення щодо визнання права Зеленського балотуватися на другий термін. Третій і не менш важливий фактор – загравання з адміністрацією Джо Байдена. Адже Штати неодноразово задавали нам антиолігархічний порядок денний

«Під щире бажання подолати олігархів в Україні спеціального закону не потрібно. Достатньо і чинного законодавства, і Антимонопольного комітету, і волі від антикорупційної правоохоронної системи», – каже експерт.

Головне фото: Новое время

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі