НТА > НОВИНИ > Суспільство > SpaceX запустила український супутник. Трансляція, як це було

SpaceX запустила український супутник. Трансляція, як це було

Початок трансляції запуску супутника “Січ-2-30” запланований на 17:15 за київським часом

556

З бази Космічних сил США на мисі Канаверал у Флориді сьогодні, 13 січня, о 17:30 за київським часом запланований запуск ракети Falcon 9 компанії SpaceX. Зазначено, що ракета буде носієм для українського оптичного супутника «Січ-2-30», пише «Українська правда».

Початок трансляції запуску запланований на 17:15 за київським часом, запуск транслюватимуть на YouTube-каналі SpaceX.

Передбачається, що відділення супутника від ракети і вихід на орбіту має відбутися о 18:50 за Києвом.

«Термін експлуатації супутника – три роки», – повідомляв глава Держкосмосу Володимир Тафтай.

Функції

Супутник Січ-2-30 призначений для отримання цифрових фото поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазоні: 0,51-0,59 мкм (зелений), 0,61-0,68 (червоний), 0,80-0,89 (ближній ІЧ) та 0,51-0,90 (панхром).

Крім цього, супутник використають для моніторингу іоносфери.

Серед завдань супутника йдеться про моніторинг використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, допомогу в ліквідації наслідків стихійних лих та цифровізації економіки, повідомляє BBC News Україна.

Перші зображення Січ-2-30 має надіслати через кілька годин після запуску.

Характеристики

У Держкосмосі раніше розповідали, що wей супутник – модифікація Січ-2, запущеного у 2011-му. Його загальна маса – близько 210 кг, із них – 40 кг корисного навантаження.

При цьому, роздільна здатність – приблизно 6,1 м при ширині смуги знімання приблизно 36,5 км. Накопичувач для даних – 10 Гб.

Розробка

У Держкосмосі повідомляли раніше, що розробку супутника Січ-2-30 розпочали 2017 року на “Конструкторському Бюро “Південне” ім. М. К. Янгеля”.

На бюро його конструювали, тестували і підготували до запуску.

Його розробили в рамках національної космічної програми України.

Відмінності між Січ-2-30 та Січ-2

Головний конструктор і начальник проєктно-конструкторського бюро космічних апаратів “Конструкторського бюро”Південне” Костянтин Білоусов повідомляв у коментарі BBC News Україна, що хоча Січ-2-30 є прямим наступником Січ-2, між ними є відмінності.

“Це прямий спадкоємець, модернізована версія Січ-2. Але неякісні компоненти замінили на якісні, доробили програмне забезпечення.

Ми вважаємо, що в Січ-2-30 буде триваліший термін існування. Він буде запущений іншою ракетою на нижчу орбіту (ракетою SpaceX на орбіту на висоті 525 км), це додасть якості зображенню”, – пояснив конструктор.

Чому Січ-2-30

Спочатку супутник Січ-2-1 – він був модифікованою версією Січ-2, який запустили 2011 року. Потім його перейменували у Січ-2-30, оскільки президент Володимир Зеленський дав доручення запустити його саме у рік святкування 30-річчя незалежності.

Нагадаємо, що вартість запуску українського супутника “Січ 2-30” компанією Ілона Маска SpaceX обійдеться Державному космічному агентству України в 1,99 мільйона доларів.

Також запуск космічного апарата планували здійснити в грудні 2021 року, однак компанія SpaceX перенесла запуск своєї ракети. Потім супутник планували  запусти 10 січня 2022 року з мису Канаверал (штат Флорида, США).

Раніше прем’єр Денис Шмигаль заявив, що компанія SpaceX Ілона Маска відклала запуск українського супутника “Січ 2-30» на січень.

Фото: Держкосмос

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"