НТА > НОВИНИ > Сьогодні в Криму та Росії відбудуться п’ять судилищ над українцями

Сьогодні в Криму та Росії відбудуться п’ять судилищ над українцями

148

У тимчасово окупованому Криму та РФ на вівторок, 24 серпня, заплановані п’ять судових засідань у справах громадян України.

Про це Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила у Фейсбуці.

Завтра у так званому Армянському міському суді в тимчасово окупованому Криму відбудеться чергове судове засідання у “справі Мустафи Джемілєва”. Окупаційна влада влаштувала незаконне заочне судилище над лідером кримськотатарського народу за начебто “незаконний перетин кордону РФ” і “незаконне поводження зі зброєю”, – написала омбудсмен.

Крім того, за її інформацією, у вівторок у Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону відбудуться чотири судові засідання у “справі Хізб ут-Тахрір”.

Очікується попереднє засідання у справі Ленура Сейдаметова і Тимура Ялкабова, які входять до так званої “сімферопольської третьої групи”. 23 липня 2021 року підконтрольний Росії “Верховний суд Криму” відхилив апеляційну скаргу захисту на продовження їм запобіжного заходу”, – зазначила Денісова.

Також на вівторок заплановано засідання щодо учасників “другої сімферопольської групи” – Ремзі Бекірова, Ризи Ізетова, Раїма Айвазова, Шабана Умерова та Фархода Базарова. Під час цього засідання очікується розгляд справи по суті.

Очікується у суді у РФ засідання і щодо учасників “другої сімферопольської групи” Енвера Аметова, Османа Аріфмеметова, Яшара Муєдінова, Руслана Сулейманова і Рустема Шейхалієва. Під час цього засідання має бути допитаний “таємний свідок” ФСБ.

Ще одне засідання має відбутися у справі учасників “четвертої бахчисарайської групи”, до якої належать Алім Суф’янов, Сейран Хайретдінов та Олександр Сізіков. На ньому очікується розгляд справи по суті.

Омбудсмен закликала генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського і міжнародні правозахисні організації відвідати засідання задля недопущення порушення прав незаконно утримуваних громадян України, а також сприяння забезпеченню права на захист і справедливий суд.

Як відомо, національного лідера кримських татар Мустафу Джемілєва в окупованому Криму судять заочно.

Джемілєву інкримінують скоєння злочинів, передбачених низкою статей КК РФ: перетин держкордону Росії іноземним громадянином, в’їзд якому не дозволений, вчинений групою осіб за попередньою змовою; недбале зберігання вогнепальної зброї, що створило умови для її використання іншою особою, якщо це спричинило тяжкі наслідки; незаконне придбання і зберігання боєприпасів. У справі, пов’язаній з останніми статтями, вже був засуджений і відбув термін в РФ його син Хайсер Джемілєв, який у травні 2013 року з необережності застрелив друга сім’ї Февзі Едемова.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі