НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Соняшники Іловайська. Сьома річниця найбільшої трагедії російсько-української війни

Соняшники Іловайська. Сьома річниця найбільшої трагедії російсько-української війни

359

Той серпень 2014-го називають найкривавішим в новітній історії України. Бійці сил АТО разом із добровольцями потрапили в оточення під Іловайськом на Донеччині. Тоді російські кадрові військові вторглися до України, аби підтримати бойовиків, та обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські силовики.

Найбільша поразка чи найбільш героїчна сторінка

За офіційними даними 366 українських військових загинули, 429 отримали поранення різного ступеня важкості, 128 опинилися у полоні, 158 вважаються зниклими безвісти. 

Страшні бої тривали з 6 по 29 серпня і увійшли в історію під назвою «Іловайський котел», бо по зеленому коридору українців розстрілювали, як у тирі.

Військова операція, яка могла принести перемогу у війні

На початку серпня 2014-го українська армія феєрично звільняла одне місто за іншим, тоді і політична еліта та й самі військові вірили – до перемоги рукою подати. Іловайськ вважали важливим стратегічним об’єктом і його звільнення могло б змінити хід війни. Адже у місті розташований великий залізничний вузол, українська армія хотіла його перекрити, щоб таким чином відрізати бойовиків від постачання боєприпасами та розділити «ДНР» та «ЛНР». У Кремлі не могли допустити розгрому псевдореспублік, тож відправили на Донбас свої війська і трьома кільцями оточили Іловайськ.

Сили окупантів більше, як у десять разів перевищували військові та людські ресурси ЗСУ.  Згодом саме це влада назве основною причиною трагедії. Докази вторгнення зібрали не тільки українські військові, спецслужби і волонтери, а й авторитетні міжнародні організації.

Минули 7 років. Хто винен

Через 7 років винних у трагедії досі не знайшли.

 

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що незабаром матеріали справи розсекретять.  За її словами, розслідування Іловайських подій триває по двох напрямах: зовнішньому – вторгнення зі сторони РФ та внутрішньому: недбале ставлення керівництва АТО та підступне вбивство українських військових. Результатом «Іловайська котла» стали перші й другі мінські угоди. Проте гармати так і не стихли і на Донбасі досі помирають військові від обстрілів ворога.

Символ скорботи

Під час виходу з Іловайського котла українські військові втікали у соняшникові поля, які через війну так не встигли зібрали. Поміж квітів наші бійці ховалися від куль, хтось завдяки соняшниковому насінню пораненим вижив, бо харчувався ними кілька днів.

Ці квіти кого могли – того захистили, з ними ховали загиблих. Тепер соняшниками вшановують пам’ять Героям Іловайська. Так яскраво-жовті квіти стали чорним символом скорботи кривавого котла.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі