НТА > НОВИНИ > Новини світу > Сотні тисяч снарядів. Іран таємно допоміг Росії

Сотні тисяч снарядів. Іран таємно допоміг Росії

Росія звернулася за допомогою до так званої «коаліції слабких держав», як, наприклад, Іран і Північна Корея

371

Іран таємно надав Росії велику кількість куль, ракет і мінометних снарядів для війни проти України.

Таку інформацію вивідав Sky News.

Два вантажні судна під російськими прапорами вийшли з іранського порту в січні, прямуючи до Росії через Каспійське море. Вони перевозили приблизно 100 мільйонів куль і близько 300 тисяч снарядів.

На суднах також були боєприпаси для реактивних систем залпового вогню, мінометів і кулеметів. Зазначається, що Росія заплатила за боєприпаси готівкою.

Таємні вантажі

Два вантажні судна, які ймовірно брали участь у перевезенні боєприпасів з Ірану в Росію, мають назви Musa Jalil і Begey. Обидва плавають під російським прапором.

Один із кораблів вийшов з Ірану приблизно 10-го січня, а інший – приблизно 12-го січня. Згідно з джерелом, обидва судна перевозили близько 200 транспортних контейнерів, наповнених зброєю.

Дослідження відділу даних і криміналістики Sky News підтвердили загальне твердження про рух кораблів, хоча дати дещо відрізнялися. Незалежно перевірити, що саме перевозили судна, журналістам не вдалося.

Морський трекер MarineTraffic зафіксував два кораблі в іранському порту Амірабад в Каспійському морі 9-го січня. На супутникових знімках наступного дня видно, що принаймні одне зі суден усе ще перебуває в порту.

За даними морського відстеження, Musa Jalil вийшов із порту близько 10:00 за місцевим часом 10-го січня, а Begey – того ж дня. 12-го січня обидва судна зупинилися біля берегів Туркменістану на декілька днів. Причина цього невідома.

Потім судна перетнули Каспійське море і прибули в російський порт Астрахань 27-го січня. Згідно з даними стеження, вони залишалися в порту кілька днів до виходу 3-го лютого.

Джерело у службі безпеки не підтвердило ні назву порту в Ірані, з якого вийшли два кораблі, ні порт Росії, в який вони прибули. Проте воно підтвердило, що кораблі прямували до Росії через Каспійське море.

«Іран відправив два вантажні кораблі в зону бойових дій в Україні, перевозячи приблизно 200 нових транспортних контейнерів, які містили боєприпаси для російських військових дій в Україні», – повідомило джерело.

Що перевозили судна

Джерело вказало, що вантаж може містити приблизно 100 мільйонів куль різного розміру – 5,56 мм, 7,62 мм, 9 мм, 12,7 мм і 14,5 мм – для використання в зброї, такій як пістолети, автомати та кулемети.

За словами джерела, кораблі також перевозили низку інших боєприпасів, включаючи приблизно 300 тисяч снарядів, таких як 40-міліметрові гранати для гранатометів, 107-міліметрові протитанкові ракетні та мінометні снаряди різних розмірів – 60 мм, 81 мм і 120 мм, а також артилерійські ракетні (130 мм, 122 мм і 152 мм) і броньові снаряди (115 мм і 125 мм).

Окрім того, джерело повідомило, що на борту перебувало близько 10-ти тисяч бронежилетів і шоломів.

«Росія платить за боєприпаси готівкою і таким чином обходить західні санкції щодо неї, ігноруючи санкції проти Ірану», – додало джерело.

Пристайко відреагував

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко сказав, що його не здивувало те, що Іран може постачати боєприпаси до Росії. Він очікує, що така підтримка стане більшою, але закликає Іран перестати підтримувати «хибний бік історії».

Пристайко розповів Sky News, що Росія може звернутися за допомогою до так званої «коаліції слабких держав», як, наприклад, Іран і Північна Корея, підкресливши труднощі, з якими вона стикається на полі бою, витрачаючи власні запаси боєприпасів проти українських військ.

Нагадаємо, що уряд Південної Кореї схвалив минулого року експортні ліцензії для Польщі на постачання Україні гаубиць Krab, які виготовлені з південнокорейських компонентів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі