НТА > НОВИНИ > Суспільство > Сотні українських жінок із дітьми повертаються в Україну з Польщі

Сотні українських жінок із дітьми повертаються в Україну з Польщі

Попри небезпеку, українки повертаються до своїх чоловіків і батьків, які через мобілізацію не залишили Україну

644

Багато українських переселенців у Польщі й інших країнах Європи вирішують повернутися в Україну через місяць після початку війни.

Про це повідомило польське видання tvn24.pl. Щодня тільки з вокзалу Перемишля в потягах на Львів та Одесу вирушають від 100 до 300 людей.

Такі дані озвучив віце-президент Перемишля Богуслав Свєжи. Переважно це матері з дітьми, які виїхали з України в перші дні вторгнення.

Вони повертаються, тому що, як самі пояснюють, там їх дім. Незважаючи на небезпеку, вони хочуть повернутися до своїх чоловіків і батьків, які через мобілізацію не змогли покинути країну.

Деякі з пасажирів – добровольці, які хочуть воювати за свою країну.

Однак серед людей, які залишають Польщу, багато жінок з дітьми, які більше не хочуть бути біженцями. Одна з таких – Любов із Тернополя, яка повернулася в Україну з двома дітьми 9-ти і 13-ти років. Вони знайшли притулок у Жешуві, де провели останні чотири тижні. Українка вирішила повернутися додому, тому що там залишилася вся її сім’я.

«У нашому районі не стріляли та не зруйнували будинок, є надія, що це скоро закінчиться. Одна справа, коли є друзі за кордоном, а у мене нікого немає, тому знайти себе складніше», – розповіла вона польським медійникам.

Киянка Світлана після 3-ох тижнів у Гданську, де вона жила з іншими біженцями в хостелі, повернулася додому потягом із Варшави. За її словами, 26-го березня на вокзалі був «аншлаг»: біженці поверталися в Україну, багато хто – до Києва.

Нагадаємо, що російські війська проводять масову депортацію населення тимчасово окупованих територій України. Ворог заявив про вивезення близько 440 тисяч мирних мешканців. Таку інформацію підтвердила омбудсмен Людмила Денісова.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі