НТА > НОВИНИ > Новини політики > Союз «нерушимий» Лукашенка-Путіна. Загрози імперської ідеї диктаторів

Союз «нерушимий» Лукашенка-Путіна. Загрози імперської ідеї диктаторів

NTA розпитало у експертів, чого чекати від нового потенційно нового Радянського Союзу Путіна і Лукашенка

593

27 років безальтернативного лідерства. Саме з цього речення можна почати творчий нарис про останнього диктатора Європи, як його слушно охрестили ЗМІ, самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Новий формат СРСР – союз двох

В образі строгого «бацьки» він роками намагається тримати у страху майже десятимільйонну націю. І схоже, як показали крайні вибори, робити це з кожним роком йому все складніше. Бо прагнення свободи, повага до людини та її прав, бажання бути частиною цивілізованого світу, а не відрізаними від цивілізації, все частіше виводять білорусів на велелюдні мирні мітинги. Хай і без результату, але із вірою. З вірою у те, що аплодисменти для Лукашенка зрештою стихнуть.

Багатьом Олександр Лукашенко, за манерою спілкування і стилем, невипадково нагадує голову колгоспу із старих радянських фільмів. Бо якраз у цьому випадку зовнішність аж ніяк не оманлива. Любов до радянщини Лукашенко не лише не приховує, а відкрито толерує.  В одному із крайніх інтерв’ю   закордонним медіа він навіть натякнув, що разом із однодумцем із Кремля – Путіним – створять новий «Радянський Союз». Щоправда, апетити у диктаторів поки невеликі. На відміну від 15 республік СРСР, наразі йдеться про політичний шлюб лише двох країн – Росії й Білорусі

«Цей союз буде більш успішним і більш стабільним», – заявив Лукашенко в інтерв’ю турецьким медіа.

Лукашенко очікує, що у новому союзі врахують усі помилки Європейського Союзу, а також залишать усе позитивне із союзу Радянського.

Потенційні загрози від Союзу

Політичний оглядач Віктор Біщук пояснює, що на вустах у Лукашенка, то в голові у Путіна. Адже основний ініціатор будь-якого нового чи то старого-нового утворення в дуеті Путін-Лукашенко все ж сидить у Кремлі. А риторика Лукашенка про союз новою не є. Вперше схожа теза прозвучала років 10 тому.

 «Зараз Лукашенку немає куди діватися. Путін зробив усе, щоб його ізолювати від цивілізованого суспільства. Він відкритий до будь-яких пропозицій з Кремля. До будь-чого, що захоче Путін. Захоче Путін військовий союз – буде військовий союз. Захоче економічний союз – буде економічний союз», – вважає Віктор Біщук.

Історики певні: теза про повернення до нового Радянського Союзу багатьом як білорусам, так  і росіянам приживеться. Адже менталітет росіян, наприклад,  такий, що вони звикли до царя у будь-якому вигляді.

«Було безліч проєктів, спроб реінтеіграції пострадянського простору. Путін  лише продовжив те, що почалося на початку 1990-их. Росія не є настільки сильна. І має багато проблем національних всередині самої Російської Федерації. Тому ця імперська ідея навряд чи є довготривалою», – каже кандидат історичних наук Василь Банах.

 Потенційний союз між Росією та Білоруссю може становити загрозу як для України, так і для Європи. Адже тісні відносини між цими країнами були і до цього. Але зараз це дві різні держави. І Путін не може повномашстабно використовувати ресурси Білорусі для розширення сфер впливу чи агресивної політики

«Якщо цей Союз буде офіційно оформлений, то це означатиме поглинання Білорусії Росією. Звичайно, що це буде, по-перше, посилювати можливості Росії. А, по-друге, підсилювати її зовнішньополітичні апетити і. можливо, рівень агресії», – застерігає доктор політичних наук Микола Бучин.

Олег Галів

 

 

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"