НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > SpaceX Маска перенесла запуск українського супутника на січень – Шмигаль

SpaceX Маска перенесла запуск українського супутника на січень – Шмигаль

Попередньо запуск мав відбутись у грудні цього року

139

Компанія SpaceX Ілона Маска відклала запуск українського супутника “Січ 2-30» на січень. Раніше запуск був запланований на грудень.

Про це прем’єр Денис Шмигаль заявив у інтерв’ю Радіо Свобода, відповідаючи на питання, чи буде супутник запущений до кінця цього року.

“Супутник готовий. Запуск мав відбутись у грудні цього року, це було планово. Але, на жаль, компанія Ілона Маска, якій належить ракетоносій, перенесла запуск на січень”, – відповів Шмигаль.

І додав, що «супутник полетить, але пізніше, найближчим часом»

Водночас на сайті Next Spaceflight йдеться, що запуск може відбутися 10 січня 2022 року.

Зазначимо, що загальна вартість запуску українського супутника “Січ 2-30” компанією Ілона Маска SpaceX обійдеться Державному космічному агентству України в 1,99 мільйона доларів.

ДП “Конструкторське бюро “Південне” ім. М.К. Янгеля” уклало контракт з європейською компанією ISILAUNCH (має угоду зі SpaceX) щодо виведення на орбіту космічного апарату “Січ-2-30”.

Нагадаємо, що компанія SpaceX готується до нової місії в космос і NASA обрало астронавтів для цього польоту. Запуск Crew-4 запланований на квітень 2022 року на ракеті SpaceX Falcon 9 зі стартового комплексу 39A в космічному центрі НАСА імені Кеннеді у Флориді для шестимісячної наукової місії на борту лабораторії мікрогравітації.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі