НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Спалах поліомієліту на Закарпатті: захворіли ще четверо дітей

Спалах поліомієліту на Закарпатті: захворіли ще четверо дітей

282

У Закарпатській області кількість хворих на поліомієліт дітей зросла до п’яти. Відзначається, що всі вони не були вакциновані від інфекції.

Як розповіла BBC News головний епідеміолог Закарпатської області Вікторія Тимчик, зафіксовано два різних осередки, де виявили вірус поліомієліту. Причому один з них пов’язаний з недавнім спалахом інфекції в Рівненській області.

За словами медика, крім виявленого випадку поліомієліту в 12-річної школярки, інфекцію діагностували ще у чотирьох дітей. Вони мали контакти з інфікованою дитиною з Рівненської області, у якої підтвердили поліовірус II типу.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін наголосив, що єдиний захист від поліомієліту – вакцинація.

Нагадаємо, що 2 листопада на Рівненщині офіційно підтвердили в маленької дитини випадок паралічу, викликаного дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2), –  поліомієліту.  Згодом Комісія з надзвичайних ситуацій Рівненської області через офіційне підтвердження випадків поліомієліту в області ухвалила рішення не допускати до навчання невакцинованих дітей від цієї хвороби.  Випадок захворювання на поліомієліт класифікували, як надзвичайну ситуацію біологічного характеру обласного масштабу.

Крім того, на Львівщині від початку року зареєстровано вісім випадків гострого млявого паралічу –  захворювання, яке схоже за симптоматикою на  поліомієліт.

Зазначимо, що головний санлікар Рівненської області Роман Сафронов у Facebook розповів, що мешканці села Велика Омеляна  відмовлялися спілкуватися з медиками, які збирали інформацію про місцевих дітей до 5 років у зв’язку зі спалахом поліомієліту в одній з родин. Місцеві зачиняли перед носом медиків ворота та спускали собак.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі