НТА > НОВИНИ > Спецоперацію по “вагнерівцях” перенесли по вказівці Зеленського – екс-голова розвідки

Спецоперацію по “вагнерівцях” перенесли по вказівці Зеленського – екс-голова розвідки

171

Колишній голова Головного управління розвідки Василь Бурба заявив, що глава Офісу президента Андрій Єрмак наказав перенести операцію із затриманням “вагнерівців” від імені президента Володимира Зеленського.

Про це він розповів в ефірі політичного токшоу  “Свобода слова Савіка Шустера”.

Бурба заявив, що збирався доповісти президенту щодо поточної ситуації з операцією, але голова держави тоді його не прийняв.

За його словами, під час доповіді Андрій Єрмак повідомив екс-очільнику ГУР Міноборони про наказ президента перенести фінальний етап операції.

“У зв’язку з тим, що він був делегований президентом, я отримав вказівку щодо перенесення фінального етапу. Я отримав відповідь, що це вказівка президента, тобто, особа, яка була делегована й перед цим була присутня, повідомила, що це команда президента”, – заявив Бурба.

Він також додав, що ні він, ні СБУ не могли не виконати цю вказівку оскільки Андрій Єрмак говорив він імені Верховного Головнокомандувача, а без схвалення Зеленського розвідка не могла б усе зробити. Саме перенесення фінальної стадії операції з затримання бійців ПВК “Вагнер” стало причиною її зриву.

Реакція Офісу Президента

Представники Зеленського не прийшли на ефір телепрограми “Свобода слова Савіка Шустера”, заявивши, що це олігархічне телебачення, а участь у ньому – “фейк та хайп”. При цьому, раніше влада регулярно брала участь у токшоу.

Про це йдеться у заяві радника керівника Офісу Президента Михайла Подоляка на офіційній сторінці ОП сторінці у facebook.

 “Зрозуміло, що реальна свобода слова – це не про маніпуляції, провокації чи демонстративну ангажованість. І це точно не про стару гру за олігархічними правилами. Коли своїм у студії – комфорт, а глядачам – відбірна фейкчатина”, – йдеться у заяві.

Подоляк також назвав токшоу керованим судилищем на своєму майданчику, а олігархічне телебачення – “монопольним знущанням зі слова”. Він заявив, що запрошення представників ОП на ефір – це “фейк, хайп”, а сам ефір модерувався під “чергову емоційну драму в олігархічних інтересах”.

“Виклик на телевізійний килим до олігарха – це, звісно, дуже гучно. Але смішно. Президент, керівник Офісу Президента та будь-яка інша посадова особа за вказівкою олігарха бігати ефірами не будуть. Ці часи вже закінчилися”, – йдеться у заяві.

Варто зауважити, що раніше представники Офісу Президента брали участь майже в усіх ефірах політичного токшоу.

Нагадаємо, міжнародна група журналістів Bellingcat опублікувала першу частину розслідування про зрив спецоперації із затримання кількох десятків бойовиків-найманців, які воювали на Донбасі. У ній йдеться про початок створення проекту та планів щодо затримання російських бойовиків.

Детальніше про розслідування Bellingcat про “унікальну українську спецоперацію” та реакцію на нього в Україні читайте у матеріалі  “«Вагнергейт». Що розкопали розслідувачі та що приховує Зеленський”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі