НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Спецрежим для ІТ та розширення “Дії”. Що нового приготувала українцям “держава у смартфоні”

Спецрежим для ІТ та розширення “Дії”. Що нового приготувала українцям “держава у смартфоні”

В Україні стартував спецрежим для IT-компаній та запрацювала низка цифрових послуг у “Дії”. У планах – ще більше фінкцій у додатку

576

8 лютого у Києві відбувся вже четвертий Diia Summit, у ході якого презентували нові цифрові послуги та програми для українців: смартфони для пенсіонерів, шеринг техпаспорта, е-грошова допомога та спецрежим для IT-компаній.

NTA зібрав перелік новацій, які, за словами президента Зеленського, мали б перетворити нашу країну на «цифрову державу» та зробити її «світовим ІТ-хабом».

Послуги, які доступні з 8 лютого:

Зміна місця реєстрації

Відсьогодні українці можуть змінити своє місце реєстрації онлайн за допомогою мобільного застосунку «Дія».

Раніше ця функція працювала у тестовому режимі, і скористатися нею могли мешканці Дніпра, Одеси, Чернівців, Миколаєва та Херсона. Тепер така опція стала доступна для всіх українців.

Для цього без жодних папірців і черг потрібно вказати адресу, за якою плануєте проживати, на порталі або у застосунку, та отримати підтвердження від власника житла.

Крім того, чоловікам більше не треба додатково ходити до військкоматів, щоб змінити місце реєстрації. Достатньо лише перевірити й за потреби зазначити дані про військовий облік в «Дії».

Довідка про несудимість.

Довідка, яка потрібна для влаштування на роботу, у військкоматі або для поїздки за кордон, з 8 лютого також доступна у «Дії».

«Довідка про несудимість – один із найпопулярніших документів серед українців. Їх отримують близько 1 млн щороку», – повідомляється на офіційному сайті «Дії».

Як відомо, раніше довідку про несудимість можна було отримати або в сервісних центрах МВС, або через посередників. Тепер її можна згенерувати за кілька кліків у смартфоні.

Для цього потрібно вказати тип і мету запиту, ПІБ російською мовою, місце народження та контактні дані.

Шеринг техпаспорта

Тепер у застосунку «Дія» можна поділитися техпаспортом із близькою людиною, яка користується вашим авто. У Мінцифрі запевняють, що заява подається у декілька кліків на смартфоні та обробляється до 10 хвилин.

“Сьогодні ми запускаємо нову послугу “Належний користувач”, це коли ми можемо “пошерити” технічний паспорт через QR-код дуже просто, у декілька кліків, іншій людині та передати свій техпаспорт для того, щоб можна було використовувати авто”, – сказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Раніше призначити належного користувача можна було офлайн у сервісному центрі МВС або ж у кабінеті водія.

Опитування

У «Дії» також з’явилась послуга для «розвитку електронної демократії в країні». Йдеться про опитування, які українці зможуть пройти в додатку.

«Опитування серед користувачів Дії допоможуть органам влади дізнатися думку суспільства з того чи іншого приводу, а команді – у розробці нових послуг», – пишуть на урядовому порталі.

За словами президента Володимира Зеленського, такі опитування дозволять дізнатися думку людей з будь-якого питання в режимі реального часу.

«Можливість впливати на процеси в державі для всіх, і не лише через класичні інструменти, а й застосовуючи сучасні технології – це народовладдя у максимально широкій формі: офлайн та онлайн», – сказав він.

Автоматична реєстрація будівництва.

Таку послугу можна було отримати на порталі «Дія» уже раніше, проте чекати на розгляд потрібно було протягом 10 робочих днів. Відтепер послуга надається автоматично, а результат замовник отримує одразу.

Е-грошова допомога

З 8 лютого можна продовжити чи скасувати отримання грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) без зміни даних. ВПО зможуть отримати послугу на вебпорталі. Збирати папери та ходити до чиновників не потрібно. За кілька хвилин можна отримати послугу на порталі.

Дія.City

Сьогодні в Україні запрацював Дія.City — це правовий та податковий простір для IT-компаній в Україні. У Мінцифрі запевняють, що проєкт має усе необхідне для розвитку IT-компаній в нашій країні:

 • сприятливі податки  – у 5 разів нижчі, у порівнянні з загальною системою оподаткування
 • соціальні гарантії для розробників
 • інструменти захисту інвестицій та інтелектуальної власності
 • в країну заходитимуть світові гіганти

Під час свого виступу президент Володимир Зеленський розповів, що завдяки Дія.City частка ІТ у ВВП України зросте з 4% до 10%, а доходи – до 16,5 млрд доларів. 

За словами Зеленського, вже сьогодні до режиму долучаться перші провідні іноземні та українські IT-компанії. Зокрема, першим резидентом Дія.City стане міжнародна фінансова технологічна компанія Revolut. Як зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Revolut представлена у 36 країнах світу і є найдорожчим стартапом Британії.

Для кого Дія.City:

 • для аутсорсингових компаній
 • R&D-компаній
 • продуктових компаній
 • стартапів.

Резидентами спецрежиму можуть стати компанії, які займаються:

 • розробкою і тестуванням програмного забезпечення;
 • виданням та розповсюдженням програмного забезпечення;
 • навчанням комп’ютерної грамотності, програмування, тестування та технічної підтримки ПЗ;
 • Digital marketing та Ads з використанням програмного забезпечення, розробленого резидентами;

Для компаній-резидентів передбачено спеціальний податковий режим. Зокрема, вони сплачуватимуть:

 • Корпоративні податки: на вибір податок на виведений капітал у 9% або податок на прибуток у 18%;
 • Податки на фонд оплати праці: податок на доходи фізичних осіб у 5%, із зарплати понад 40 тисяч євро на рік– 18% ПДФО. Військовий збір – 1,5%. Єдиний соцвнесок збережено на рівні 22% від мінімальної заробітної плати;
 • Стимули для “янгольских” інвестицій: 0% на дохід фізосіб як дивіденди за умови виплати не частіше одного разу на 2 роки. Також передбачена податкова знижка з ПДФО на суму інвестицій в українські стартапи.

Що у планах?

Самарфони для пенсіонерів

Уже цієї весни в Україні стартує державна програма із забезпечення громадян похилого віку доступом до інтернету та державних електронних сервісів. В межах цієї програми українці віком від 60 років зможуть отримати «безкоштовний, якісний, сучасний смартфон і пільговий тариф». Головна умова – повна вакцинація від коронавірусу.

Володимир Зеленський наголосив, що це дозволить забезпечити всіх українців доступом до швидкісного інтернету, електронних державних послуг та можливості використовувати «інструменти народовладдя».

До слова, обрати назву для програми пропонують самим громадянам. В опитуваннях у «Дії» пропонують декілька варіантів: єСмартфон, БабусяФон, єДідусь та єБабуся.

Перепис населення за підтримки Apple

Володимир Зеленський під час Diia Summit також заявив, що всеукраїнський перепис населення відбудеться у 2023 за підтримки компанії Apple.

Відомо, що раніше Міністерство цифрової трансформації та компанія Apple підписали меморандум про співпрацю, який передбачає, зокрема, допомогу при проведенні перепису населення в Україні. Таким чином Україна може стати другою країною у світі після США, що проведе такий перепис у співпраці з Apple.

«Дія.Безбар’єрність»

Ще одна цифрова послуга, яку сьогодні презентувала перша леді України Олена Зеленська, «Дія.Безбар’єрність». Це буде спецпідрозділ додатку і порталу “Дія”.

«Його покликання — спростити комунікацію із державою для літніх людей, людей з інвалідністю, для всіх груп населення, для яких раніше держпослуги не завжди були зручними, дружніми», — зазначила Зеленська.

За її словами, у спецпідрозділі, який з’явиться навесні 2022 року, буде доступно викладено, як отримати пільги, послуги, документи. Також можна буде дізнатися, «як діяти в складних життєвих ситуаціях» та довідатися «про свої права та можливості».

Пенсійне посвідчення

Пенсійний фонд України планує додати пенсійне посвідчення у “Дію”. У додатку буде формуватися електронне відображення посвідчення, в тому числі відцифрований образ обличчя.

Електронне пенсійне посвідчення у “Дії” може формуватися за бажанням. Його відображення формується разом з електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом тощо), який забезпечує передачу інформацію з реєстрів. Формується воно автоматично за наявності в реєстрі відомостей, в тому числі відцифрованого образу обличчя особи.

Електронний варіант цього документа перебуває в стадії тестування, запевнив міністр цифрової трансформації Федоров.

Посвідка на постійне проживання

Свідоцтво про дозвіл на постійне проживання на території України також стане електронним, запевнив Федоров.

«Це для людей, які вирішили залишитися в Україні після навчання, або вже працюють в Україні», – додав він.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі