НТА > НОВИНИ > Суспільство > Спікер Стефанчук спрямував законопроєкт про місцевий референдум до Венеційської комісії

Спікер Стефанчук спрямував законопроєкт про місцевий референдум до Венеційської комісії

143

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук надіслав законопроєкт «Про місцевий референдум» на розгляд до Венеційської комісії.

Про це він повідомив у понеділок, 25-го жовтня на своїй сторінці в Facebook.

«Законопроєкт «Про місцевий референдум» надіслав до Венеційської комісії. Враховуючи визнаний у європейському середовищі її авторитет, розраховую на отримання об’єктивного експертного висновку. Вкрай важливо, щоби документ став взірцевим законом та справді ефективним механізмом реалізації прямої демократії на місцевому рівні», – наголосив він.

У березні 2021-го року цей документ винесли на громадське обговорення, а 19-го травня його зареєстрували в парламенті. Стефанчук раніше прогнозував, що за законопроєкт про місцеві референдуми у першому читанні проголосують до кінця року.

На такому референдумі зможуть розглядати питання місцевого значення: наприклад, затвердження статуту територіальної громади або змін до нього, дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови тощо.

Серед авторів законопроєкту – сам Стефанчук, керівник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, Олександр Корнієнко та Євгенія Кравчук.

Нагадаємо, що на початку жовтня Верховна Рада України отримала нового голову. Ним очікувано став Руслан Стефанчук.  Його кандидатуру підтримав 261 нардеп. Під час рейтингового голосування перед остаточним кандидатуру Руслана Стефанчука підтримали 257 депутатів

у біографії Стефанчука політична діяльність займає далеко не перше місце, адже він багато років присвятив науці й викладанню у вишах. А розпочинав із КВН, як і президент України Володимир Зеленський.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі