НТА > НОВИНИ > Новини політики > Сподіваюся, у США знову не відкладуть зустріч із Зеленським. Це вже буде тролинг проти нас, – Клімкін

Сподіваюся, у США знову не відкладуть зустріч із Зеленським. Це вже буде тролинг проти нас, – Клімкін

354

Ексглава Міністерства закордонних справ Павло Клімкін висловив кілька сподівань щодо майбутньої зустрічі президентів України та США Володимира Зеленського та Джо Байдена.

Перше – що візит вкотре не перенесуть з ініціативи Білого дому, і зустріч таки відбудеться 31 серпня – на рівних партнерських засадах.

«Зустріч уже кілька разів переносилася. І якщо це знову станеться – це вже буде нагадувати якийсь прикол. Тролинг – але в нашу сторону», – заявив Клімкін в ефірі проєкту «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA.

Він припустив, що розмова між двома главами країн може відбуватися на паралельних курсах. Натомість Зеленському варто говорити із колегою відверто і про дуже чіткі речі: не про якийсь умовний особливий статут поза НАТО, а про конкретну Безпекову угоду зі США, зброю, розміщення американських підрозділів.

«Має бути реальне партнерство і союзництво. А для цього потрібно повернути повагу і довіру до України. Якщо ми хочемо мати союз зі США,  то маємо припинити тролити наших партнерів і друзів. Бо можуть затролити і нас. Потрібно говорити одне з одним жорстко і щиро, але очі в очі, а не через ЗМІ», – рекомендує Клімкін.

Також він порадив президенту України не намагатися обдурити Байдена щодо того, як в державі боряться з корупцією чи роблять судову реформу. Краще відверто попросити допомоги для створення реальної глобальної антикорупційної ініціативи, а не замилювати очі «відкритими конкурсами, з яких усі глузують».

«Байдена не проведеш. Тим паче, що він ще як віцепрезидент не раз був в Україні і бачив усе на власні очі», – наголосив Клімкін.

На його погляд, Володимиру Зеленському дуже важливо зрозуміти, що світ – стрімкий і ситуації можуть змінюватися дуже швидко. Яскравий приклад – Афганістан за крайні два тижні. Чи навіть падіння Берлінської стіни, яке відбулося за 5 днів.

«Нам треба ловити свої шанси повернутися в гру. У тому ж Північному потоці-2. Ми програли битву, але не війну. Потрібно зміцнити підтримку США. Потрібно оцінити ситуацію з Німеччиною. Меркель іде, хто буде замість неї – невідомо. І навряд її наступник буде думати про Україну так багато, як Меркель, яка добре розуміє соціалізм, загрози путінського режиму. Вже треба про це думати. Ми переможемо Путіна. Але зможемо це зробити зі своїми друзями-партнерами», – впевнений Клімкін.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі