НТА > НОВИНИ > Новини світу > Справа про відмивання грошей. Мін’юст подав ще один позов проти Коломойського

Справа про відмивання грошей. Мін’юст подав ще один позов проти Коломойського

У США вважають, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які володіли ПриватБанком, обдурили банк на мільярди доларів

238

США подали до Окружного суду Південного округу Флориди цивільний позов про конфіскацію майна, пов’язаного з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим. Понад 6 мільйонів доларів, які отримали від розкрадань у ПриватБанку, підлягають конфіскації через порушення федерального законодавства про відмивання грошей.

Про це сказано в офіційній заяві Мін’юсту США. Це четвертий подібний позов.

У серпні 2020-го року США подали два позови в Південному окрузі Флориди, заявляючи, що комерційну нерухомість в Далласі та Луїсвіллі (штат Кентуккі) придбали на кошти, які незаконно отримали від ПриватБанку в Україні через багатомільярдну шахрайську кредитну схему.

У грудні 2020-го року з’явився третій позов у тому ж окрузі з твердженнями, що нерухомість в Клівленді (штат Огайо) купили аналогічним чином.

У чотирьох позовах сказано, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які володіли ПриватБанком, обдурили банк на мільярди доларів. Вони, ймовірно, отримали шахрайські кредити приблизно з 2008-го по 2016-ий рік, коли схему розкрили, а банк націоналізували.

Йдеться про те, що вони відмивали частину злочинних доходів, використовуючи велику кількість банківських рахунків підставних компаній, в основному в кіпрському відділенні ПриватБанку перед тим, як перевести кошти в США.

Такі собі Мордехай Корф і Уріель Лабер, близькі до Коломойського і Боголюбова, з офісів в Маямі створили мережу юридичних осіб, зазвичай під якимось варіантом назви «Оптима», для подальшого відмивання незаконно привласнених коштів.

Вони придбали нерухомість і підприємства на території США на сотні мільйонів доларів, у тому числі комерційні будівлі в Далласі, Клівленді та Луїсвіллі.

Нагадаємо, наприкінці грудня з’явилася інформація, що Ігор Коломойський став найбільшим власником нерухомості в Клівленді (штат Огайо, США). За даними ФБР, схеми покупки він і наближені до нього бізнесмени використовували для відмивання грошей.

Чинна влада на чолі із президентом Зеленським веде боротьбу з олігархами таким чином, що олігарх Коломойський отримує всі рішення суддів на свою користь. Про це у прямому ефірі проєкту «Говорить великий Львів» на телеканалі NTA заявила народна депутатка України від партії «Європейська солідарність» Софія Федина.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі