НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Справа Ромчика Кулака. На четвертий рік після смерті дитини почали допит хірурга

Справа Ромчика Кулака. На четвертий рік після смерті дитини почали допит хірурга

399

На черговому засіданні у Миколаївському суді врешті почали допит другого обвинуваченого – лікаря-хірурга Юрія Михальчука. Скандальний процес тягнеться з 2017-го. Батько хлопчика Володимир Кулак домагається справделивого вироку у справі смерті свого 12-річного сина, який помер через неправильно встановлений діагноз медиками Жидачівської районної лікарні.

Раніше ми розповідали деталі цієї непростої справи.

Трагічна історія

У червні 2017 12-річного Ромчика Кулака госпіталізували до Жидачівської лікарні з болем у грудях та животі. Близько 12 годин медики не могли встановити діагноз. У хлопчика була кишкова непрохідність, а лікували його від гастриту та теплового удару, тож поклали Ромчика у доросле інфекційне відділення. Потім дитину відправили до львівського «Охматдиту», де після кількох операцій хлопчик помер. Три комісії, зокрема МОЗ – визнали лікарську помилку медиків саме Жидачівської районної лікарні. Відтак хірургу Юрію Михальчуку та інфекціоністці Ганні Чущак вручили підозри. Попередньо Феміда встигла допитати Чущак. Тоді жінка помітно хвилювалася та губилася у свідченнях.

«Дитина померла на сьому добу в «Охмадиті», а не в Жидачеві», – хірург

Допит другого обвинуваченого хірурга Михальчука вкотре затягували. На попереднє засідання 5 серпня не з’явилися його адвокати. Сьогодні ж слухання таки відбулося. Михальчук ставив під сумнів висновки експертних комісій, говорив, що у Романа Кулака, ймовірно, були вада серця і тромбоз, тому його смерть була невідворотною.

«Все валилося на Жидачівську районну лікарню. Всі думали, що то закриється і справа ляже в архів. Ніхто нікого не буде чіпати. Але дитина померла не на першу, не на другу добу. Це не той випадок, що привезли дитину з району і вона відразу померла. Вона жила ще 6 днів у «Охмадиті», – зазначив на допиті обвинувачений хірург Юрій Михальчук.

Батько Ромчика – Володимир Кулак переживає чи встигнуть покарати винних. Адже судові засідання постійно затягують та переносять. Аби довести провину підозрюваних медиків – залишився тільки рік, бо ж на п’ятий, згідно із чинним законодавством – спливає термін давності злочину.

«Знову перекидають вину на «Охмадит», – Володимир Кулак

«Знову починають закидати вину на «Охмадит» і на інших лікарів. Мав бути допит хірурга, а був монолог  хірурга, як він 2,5 год виступав і казочку з листочка читав, яку він писав пів року. Ми мали його допитувати ще в грудні, у червні він сказав, що неготовий, потім – адвокат його не готовий», – розповів про перипетії справи батько Ромчика Володимир Кулак.

Допит Михальчука продовжать у вересні. Йому повинні поставити питання адвокати та потерпілі. Наступний етап судового процесу – дебати, а за ним – вирок.

Віра Лабич

Головне фото: УНІАН

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі