НТА > НОВИНИ > Війна > Справжні “кіборги”, які нічого не бояться, плакали… Володимир Парасюк про найважчі моменти на війні

Справжні “кіборги”, які нічого не бояться, плакали… Володимир Парасюк про найважчі моменти на війні

“Бачити смерті людей – це не нормально! А жахіття – це бачити смерті маленьких дітей, яким по п’ять, по чотири рочки”

5970

Найважче вести бої там, де перебувають мирні мешканці, коли доводиться бачити як вони гинуть. Особливо, маленькі діти.

Відомий громадський активіст, а зараз військовий ЗСУ Володимир Парасюк розповів про найскладніші моменти, які довелося пережити за два місяці від початку вторгнення Росії в Україну.

Зараз Володимир перебуває на Східному напрямку, де, за його ж словами, артобстріли бувають такими, що нема де сховатися. Втім найважчими боями називає ті, що відбулися на Київському напрямку – Ірпінь, Гостомель.

“Були втрати, були поранені… Але вистояли. Ми мали завдання постійно маневрувати, переходити на інші позиції: одного разу коли переходили позицію, то якби затрималися бодай на годину, то загинули би всі. На тій позиції все зрівняли із землею. Нам справді пощастило, а ще наш польовий командир, який є дуже досвідченим військовим, ухвалював правильні рішення”, – розповів він в інтерв’ю проєкту “Говорить Великий Львів” на NTA.

Пояснив, що цей напрямок був найважчий передусім тим, що бої відбувалися там, де перебували мирні мешканці, коли доводилося бачити смерті цих людей, “коли люди втікали… коли одним встигав допомагати, а іншим…”.  Так, пригадав випадок, як біля них чоловікові відірвало міною рукою, коли той втікаючи запропонував військовим свою допомогу – перенести боєприпаси.

“Це страшні картини.  Ми його врятували, вивезли звідти, але… На це надивитися в реальному житті… Це все ще довго буде снитися… Бо це не нормально – у ХХІ столітті, коли весь світ тягнеться до чогось доброго, бачити смерті людей від такого…  Бачити смерті людей – це не нормально! А жахіття – це бачити смерті маленьких дітей, яким по п’ять, по чотири рочки. Ти йдеш по позиції, де все вибухає, і всюди ці маленькі дитячі тіла… Я зустрічав хлопців, таких от справжніх “кіборгів”, які кидаються під кулі, які взагалі нічого не бояться, вони просто плакали від побаченого. Наші військові  плакали…”, – описав пережите Володимир Парасюк.

Й одразу наголосив, що жоден український військовий “ніколи не змириться з тим, щоб комусь щось пробачити, бо таке не пробачається”.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
6
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі