НТА > НОВИНИ > Війна > Спровокована Росією аварія на ЗАЕС – це буде як використання ядерної зброї, – Зеленський

Спровокована Росією аварія на ЗАЕС – це буде як використання ядерної зброї, – Зеленський

415

Росія може спровокувати найбільшу в історії аварію на Запорізькій АЕС – і це по суті буде застосуванням ядерної зброї без ядерного удару.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу по відеозв’язку на конференції країн-партнерів України на рівні міністрів оборони 11 серпня

“Росія може спровокувати найбільшу в історії радіаційну аварію на Запорізькій атомній станції, і за фактичними наслідками це може бути ще катастрофічніше, ніж Чорнобиль, а по суті – тим же, що й застосування Росією ядерної зброї, але без ядерного удару”, – наголосив він.

За словами Зеленського, що швидше вдасться зупинити Росію, то швидше Європа та світ зможуть знову відчути безпеку, а для цього треба посилювати проти РФ санкції і не дозволяти їх обходити. Зокрема, потрібні жорсткі санкції проти “Росатома” і всієї російської атомної галузі.

Також він наголосив, що потрібно ще більше підтримувати Україну зброєю та снарядами. І зброя Україні потрібна “такої потужності, такої далекобійності, щоб Росія була змушена нарешті задуматися про пошук мирного рішення”.

“Ми маємо захистити Європу від цієї загрози. Захистити всі разом. А ймовірно, не тільки Європу. Бо Запорізька атомна станція в Україні – найбільша на нашому континенті. Третя за розмірами у світі. Шість енергоблоків!”, – підсумував Зеленський.

Нагадаємо, що російські окупанти в результаті обстрілів 5 серпня серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус на Запорізькій АЕС – є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин.

Як повідомляли раніше  в Інституті дослідження війни (ISW), РФ використовує АЕС, щоб зіграти на побоюваннях Заходу щодо ядерної катастрофи в Україні.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі