НТА > НОВИНИ > Новини світу > США допустить Росію на бази НАТО в Європі за однієї умови

США допустить Росію на бази НАТО в Європі за однієї умови

205

Адміністрація президента США Джо Байдена повідомила Кремль, що готова обговорити надання Росії можливості упевнитися у відсутності наступальних крилатих ракет “Томагавк” на базах протиракетної оборони НАТО в Румунії та Польщі.

Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела.

Пропозиція США спрямована на те, щоб розвіяти побоювання Москви відносно можливості використання пускових установок проти Росії.

За даними джерела, будь-які угоди щодо перевірки баз будуть досягнуті тільки після обговорення з союзниками – безпосередньо Польщею і Румунією, а Росія взамін має дати доступ до низки своїх баз.

Представник Ради безпеки при Білому домі на запит про коментар агентству не відповів.

Президент РФ Володимир Путін на одному з нещодавніх брифінгів згадував про протиракетні установки в Польщі та Румунії. Якщо там розмістити “Томагавки”, то це перестане бути обороною і стане наступальним озброєнням.

Водночас, НАТО переконує, що озброєння Aegis, розміщене на базах, має винятково оборонний характер та переважно націлене на балістичні ракети з таких місць, як Іран. Ракети Aegis не можуть нести боєголовки та призначені для зіткнення з балістичними ракетами.

Як відомо, контроль над озброєнням – одна з тем, яку США і НАТО готові обговорювати з Росією на тлі висунення нею ультиматумів та нагромадження російських військ біля українських кордонів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі