НТА > НОВИНИ > Новини світу > США і Велика Британія евакуюють своїх громадян з України через можливе вторгнення Росії

США і Велика Британія евакуюють своїх громадян з України через можливе вторгнення Росії

У Євросоюзі очікують пояснень від США та Великої Британії щодо рішення про евакуацію дипломатів

337

Державний департамент Сполучених Штатів дозволив виїзд працівників дипломатичної місії з України через загрозу військового вторгнення Росії. Від сьогодні, 24-го січня, дозволений санкціонований добровільний виїзд держслужбовців і обов’язковий виїзд членів їхніх родин.

Про це повідомило Посольство США в Україні. Санкціонований виїзд передбачає право поїхати з країни за бажанням, тоді як обов’язковий виїзд для членів сімей такого вибору не передбачає. Очікується, що статус розпорядження про виїзд з американського посольства переглянуть упродовж 30-ти днів.

Громадянам США в Україні варто розглянути можливість виїзду зараз, використовуючи комерційний або інший приватний транспорт.

Таке рішення ухвалено для перестороги через постійні зусилля Росії з дестабілізації країни, а також підриву безпеки громадян.

У Посольстві США в Україні розповіли, що з цього приводу консультувалися з українським урядом і координують дії з посольствами країн-членів НАТО та держав-партнерів у Києві.

Американці також нагадали, що непохитна підтримка США суверенітету й територіальної цілісності стала ще міцнішою, свідчення цього – безпекова допомога українській армії у 200 мільйонів доларів, схвалена президентом США в грудні.

Велика Британія теж розпочала евакуацію працівників посольства через загрозу вторгнення Росії в Україну. За інформацією журналістів, додому відкликано близько половини працівників.

Посольство працює в звичайному режимі, але деякі його працівники повернуться до Великої Британії на тлі ескалації відносин Росії та України.

«Частину працівників посольства відкликають з Києва у відповідь на загрозу з боку Росії. Посольство Великої Британії залишається відкритим і продовжить виконувати важливу роботу», – сказано в повідомленні.

Водночас керівник європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що не бачить причин для евакуації сімей своїх дипломатів з України, а тому очікує пояснень від США та Великої Британії щодо їхнього рішення.

Нагадаємо, що минулого тижня державний секретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Росії Росії Сергій Лавров сьогодні зустрілися в Женеві. Поспілкувалися приблизно півтори години, хоча попередньо планувалося трохи більше часу. Говорили здебільшого про Україну, щоправда, до спільного знаменника так і не дійшли.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі